Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija – viena romantiškiausių Lietuvos istorijoje. Ne paslaptis, kad įsimylėjėlių keliai driekėsi ir karališkajame Birštone. Čia didikai valdė dvarą, medžiojo apylinkėse, ilsėjosi ir puoselėjo stiprius meilės jausmus vienas kitam. Birštono turizmo informacijos centras, įkvėptas valdovų meilės istorijos, dalijasi romantiškais Valentino dienos šventės scenarijais.
Užkopti į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje
Niekas kitas taip nesutvirtina poros, kaip kartu praleistas laikas ir bendri prisiminimai. Užlipus 300 laiptelių į Birštono apžvalgos bokštą, įsimylėjėlių laukia kvapą gniaužianti Nemuno kilpų panorama ir Birštonas iš 45 metrų aukščio. Jei pasiseks palydėti besileidžiančią saulę – gražiausia Valentino dienos asmenukė garantuota.
Kam šio išbandymo negana, Birštone galima pakilti dar aukščiau. Skrydis (tinkamomis žiemą oro sąlygomis) oro balionu visuomet lieka vienu įspūdingiausių reginių, o skrendant juo kartu su antrąja puse virš Birštono, Prienų ir Punios šilo bus pamiršti kasdienybės rūpesčiai, atsivers beribis keturių didžiųjų Nemuno kilpų grožis. Skrydžio metu patirti įspūdžiai ar matyti vaizdai dar ilgai išliks atmintyje, o pirmąjį skrydį primins specialus pažymėjimas bei kitos malonios staigmenos ore.
Kartu (ne)pasiklysti įtraukiančiuose maršrutuose
Birštonas alsuote alsuoja romantiška gamta. Sakoma, kad šiose apylinkėse Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė vienas kitam davė amžinos meilės bei ištikimybės priesaikas. Kodėl nepabandžius to pakartoti? Lėtas pasivaikščiojimas Nemuno krantine, nuostabi Vytauto kalno panorama į Birštono miestelį ir Nemuno vingį, maršrutas Žvėrinčiaus miško pėsčiųjų takais ar apsilankymas mineralinio vandens garinimo paviljone „Birutės vila“, kuriame kvėpuojama ypač sveiku „jūrinio efekto“ oru, padės sukurti akimirkas pirmajam meilės prisipažinimui ar atgaivinti jausmus.
Meilės dieną į žygį kviečia ir specialus, tik Valentino dienai skirtas „Aktyvus meilės maršrutas“ su netikėtomis, įtraukiančiomis užduotimis. „Čiulba ulba“ organizatorių maršrutas prasidės ties Birštono turizmo informacijos centru ir tęsis per svarbiausius Birštono objektus, susijusius su šia švente, įskaitant meilės medį ir svajonių suolelį. Maršruto dalyviams teks spręsti įvairias logines ir kodavimo užduotis, kurias bus lengviau įveikti dviese.
Jausminga vakarienė dviem
Sakoma, kad kelias į mylimojo ar mylimosios širdį eina per skandį. Progų paskanauti Valentino dieną Birštone tikrai bus. Vienas labiausiai intriguojančių pasiūlymų – tik suaugusiems skirta vakarienė su keturių patiekalų meniu ir gyva muzika „Ego SPA“ restorane. „Kurhauzas“ įsimylėjėlius pasitiks virtuvės šefo specialiai kurtu meniu, kuriame skonių jūra banguos nuo rūgščių iki saldžių patiekalų. Poilsiautojų lauks ir kiti kurorto restoranai bei kavinės su specialiais meilės dienos pasiūlymais, o taip pat – saldumynai ir gėlės nišinėse Birštono krautuvėlėse.
Nusprendusiems pasilepinti ne tik maistu, sanatorija „Versmė“ paruošė ypatingą programą dviems „Meilės oazė“, kuri leis pabėgti nuo kasdienybės, pasimėgauti gydomosiomis ir grožio puoselėjimo procedūromis kartu su mylimuoju. Vakare lauks gyvos muzikos vakaras ir romantiškas kino seansas.
Meilės dienos išvakarėse, vasario 13 d., romantiškai nuotaikai įkvėps klasikinės muzikos koncertas. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, atvyks į Birštoną kartu su vienais ryškiausių jaunosios kartos operos solistų ir pristatys gražiausių G. Puccini, G. Verdi, F. Leháro, J. Massenet, I. Kálmáno ir kitų operų arijų programą.
Liekantys kurorte svečiuotis ilgiau, galės prisijungti prie iškilmingų Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginių. Vasario 16-ąją J. Basanavičiaus aikštėje bus iškelta trispalvė, vyks žiemos pėsčiųjų žygis, šventinis Valstybės dienos minėjimas ir nusipelniusių, savo darbais garsinančių Birštono kraštą, žmonių apdovanojimai bei grupės „el Fuego“ muzikinis pasirodymas. Be to, apžvalgos bokšto viršūnė šventės proga tradiciškai nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis.
Rūta Kapačinskaitė