NAUJIENOS

Šiaulėnai tris dienas šventė 527-ąjį gimtadienį

Kategorija:

Miestas:
Šventinius renginius pradėjo Šiaulėnų krašto muziejus. Jau nuo penktadienio pietų visi galėjo aplankyti parodą, kur buvo eksponuojami mokytojos Birutės Banienės keramikos darbai, mokytojos Birutės Arbušauskienės rišti žolynai ir tautodailininko Eugenijaus Arbušausko medžio drožyba.
Penktadienio vakarą visi rinkosi į miestelio aikštę, kur vyko šventinis renginys. Sveikinimo žodį tarė ir visus susirinkusius su gražia švente pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Mero padėkomis buvo pagerbti seniūnijos gyventojai, tai mokytoja Birutė Banienė, už aktyvų dalyvavimą parodose ir Šiaulėnų vardo garsinimą rajone, o taip pat Rimantas Stukas, už nuolatinę pagalbą seniūnijai, bendruomeniškumą ir aktyvią visuomeninę veiklą.Visus su gražia švente pasveikino Šiaulėnų parapijos klebonas Jonas Bagdonas ir pakvietė sudalyvauti sekmadienį vyksiančiuose Šv. Onos atlaiduose.
Sveikinimo žodį tarė ir Šiaulėnų seniūnijos seniūnė Ieva Bliznikienė. Seniūnė pasidžiaugė, kad miestelis gražėja, atsiranda vis daugiau aktyvių gyventojų, ypač iš jaunimo, kurie rodo iniciatyvą tvarkant miestelį. Seniūnės  padėkos buvo įteiktos: už nuolatinę pagalbą bendruomenėms - Onai Taurienei ir Onai Marcinkuvienei, asociacijos „Acokavų bendruomenė“ narėms, Danutei Kečiorienei, Šiaulėniškių bendruomenės narei, Birutei Stasiulaitienei, o taip pat Dalei ir Vidmantui Montvydams, asociacijos „Vaivorykštės bendruomenė“ nariams;už dalyvavimą tautodailės parodose ir Šiaulėnų vardo garsinimą – mokytojai Birutei Arbušauskienei; už bendruomeniškumą ir sportinę veiklą – Rimvydui Buračui, Mantui Vyšniauskui, Justinui Šukiui, Lukui Praskoriui ir Karoliui Praskoriui; už bendruomeniškumą ir seniūnijos viešųjų erdvių puošimą – Aušrytei Šimkienei, Gražinai Vaičikauskienei ir Ottonui Marcinkevičiui; už bendruomeniškumą ir pagalbą seniūnijai – Eugenijui Petrylai, Arūnui Petrylai, Petrylai, Arvydui Mikšiui, Artūrui Zubkui, Albertui Zubkui, Virginijui Janučiui ir Vidūnui Bilžai. Taip pat padėkota šventės rėmėjams, tai ūkininkui Algimantui Karčauskui, Grinkiškio kredito unijai, UAB Sulinkiai ir UAB Litpirma.

Savo koncertą dovanojo Laura Remeikienė ir choras „Chameleonas“, o taip pat grupė „Aura“.

Visi susirinkusieji, Šiaulėnų seniūnijos bendruomenių kiemelyje, buvo vaišinami pyragais ir arbata.

 Vakarą vainikavo įspūdingi fejerverkai ir linksma gegužinė.

Šeštadienis – sportinė diena. Nuo ankstyvo ryto savo jėgas išbandė žvejai mėgėjai. Po to šurmulys persikėlė į Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos stadioną, kur varžėsi krepšinio, paplūdimio ir parko tinklinio mylėtojai.

Po visų varžybų nugalėtojų apdovanojimo, vyko iškyla po atviru dangumi.
Sekmadienį visi skubėjo į Šiaulėnų Šv.Onos parapijos bažnyčią, kur vyko Šv.Onos atlaidai. Atlaidų sumos Šv. mišias su procesija aukojo bei Šv. Onos bažnyčios 150-ties metų jubiliejinę lentą pašventino kunigas Donatas Grigalius, Grinkiškio klebonas.
Šiaulėnų klebonui kunigui Jonui Bagdonui buvo įteiktas Radviliškio rajono savivaldybės mero padėkos raštas už skleidžiamą šviesą parapijos gyventojų širdyse, už bendruomeniškumo puoselėjimą, gebėjimą suburti bendram tikslui, už nuoširdų rūpestį tvarkant ir gražinant Šiaulėnų bažnyčią Šiaulėnų Šv. Onos bažnyčios 150-ties metų jubiliejaus proga, kurį įteikė Eligijus Steponavičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vedėjas. Taip pat sveikinimo žodį tarė Šiaulėnų seniūnijos seniūnė Ieva Bliznikienė ir Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos direktorius Vytautas Jarašiūnas, kurie pasveikino su gražiu jubiliejumi.

Po mišių ir sveikinimų Fausta Savickaitė (mecosopranas), Augustina Vizbaraitė (smuikas) ir Aleksandras Vizbaras (fortepijonas) atliko Johano Sebastiano Bacho, Franco Šuberto, Luidžio Lučio, Paolo Tosčio, Jaroslavo Cechanovičiaus, Samuelio Barberio ir Eženo Izaji kūrinius.

Šiaulėnų seniūnijos informacija

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama