NAUJIENOS

Seime diskutuojama apie senėjančią Lietuvos visuomenę

Kategorija:

Miestas:

Šiandien Seime, Europos informacijos biure vykstančioje konferencijoje „Lietuva kylančios „sidabrinės bangos“ akivaizdoje. Katastrofa ar galimybė? Situacija. Sprendimai. Politika“ diskutuojama apie senėjančią visuomenę.

Konferencijoje sveikinimo žodį tars sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė dr. Agnė Širinskienė ir Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas. Renginį moderuja Ministro Pirmininko patarėjas darbo rinkos, skurdo ir socialinės atskirties mažinimo, šeimos gerovės politikos bei demografijos klausimais dr. prof. Boguslavas Gruževskis ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Visuomenės senėjimo poveikį ekonominiam šalies tvarumui, numatomus Lietuvos investicinio patrauklumo scenarijus ir infrastruktūros plėtros apribojimus aptars „Swedbank“ banko Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis. Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė pasidalys pranešimu, kaip vertina valstybės pastangas prisitaikyti prie demografinių pokyčių.

Konferencijoje bus pristatyta Valstybės kontrolės audito ataskaita apie socialinių paslaugų infrastruktūrą. Respublikinės Kauno ligoninės generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus skaitys pranešimą apie gydymo įstaigų pasirengimą priimti augantį vyresnio amžiaus žmonių srautą. Apie žiniasklaidos priemonėse formuojamą vyresnio amžiaus piliečio įvaizdį kalbės Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas D. Radzevičius. Taip pat renginyje bus kalbama apie vyresnio amžiaus žmonių, kaip pagrindinių sveikatos apsaugai skirtų išteklių vartotojų, problemas.

Renginio dalyviai bus pakviesti diskutuoti su pranešėjais apie visuomenės senėjimo fenomeną valstybės, savivaldos institucijų bei visuomenės požiūriu, vyresnių žmonių atskirtį visuomenėje ir jos mažinimą.

 

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja


  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai