NAUJIENOS

Salantų regioninio parko edukacinės programos

Kategorija:

Miestas:
Šiuolaikiniai vaikai vis labiau tolsta nuo gamtos, natūralumo, kultūros. Mūsų pareiga – ugdyti vaikų ekologinį, biologinį bei kultūrinį mąstymą. Visa tai galime pasiekti neįprastomis, smagiomis priemonėmis, paprasta ir aiškia kalba, žaidimais, vaizdine medžiaga, sudarant sąlygas mokytis, pažinti ir tyrinėti naujose mokymosi aplinkose. Tad siūlome išbandyti mūsų edukacines programas gamtoje, užsiėmimus-išvykas po atviru dangumi.
 
„Šauklių riedulyno PLANETA“
Veikla: Edukacinė programa skirta pažinti išskirtinę Šauklių riedulyno ekosistemą. Keliaujant pažintiniu pėsčiųjų taku, kurio ilgis ~ 2 km, susipažįstama su vietos mitologija ir istorija, būdingiausiais „Lietuvos tundros“ augalais ir gyvūnais. Vaikai įtraukiami į „planetos“ tyrinėjimą gamtoje, žaidžiami žaidimai, diskutuojama apie aplinkos taršą.
Vieta ir laikas: Šauklių riedulyno pažintinis gamtos takas. Metų laikas – pavasaris ir ruduo. Tinkamiausia rugpjūčio-lapkričio mėnesiais.
Programa pritaikyta mažiausiems, 1-4 klasių mokinių grupėms iki 25 vaikų.
Užsiėmimo trukmė: 1-1,5 val. (priklausomai nuo grupės pajėgumo, sezoniškumo).
Pasirengimas: Priklausomai nuo oro sąlygų, būti pasiruošus tinkamą aprangą (auliniai batai ir pan.) keliauti mišku, šlapia pieva. Užduotims atlikti priemonės suteikiamos.
 
„Salantų KAŠTONO žvaigždžių valanda“
Veikla: Pažintinis pasivaikščiojimas po Salantų miesto, buvusį dvaro parką, stebint įvairių augalų rūšis, įsidėmint jų pavadinimus, ypatybes ir aplankant Salantų kaštoną – storiausią kaštoną Lietuvoje. Čia atliekamos įvairios praktinės užduotėlės, susipažįstama su augalo kilme, dalimis ir vegetacija. Pažintį su parku ir kaštonu galima pradėti nuo Salantų regioninio parko lankytojų centro ir iki jų nukeliauti pėsčiomis.
Vieta ir laikas: Salantų miesto parkas. Metų laikas – pavasaris ir ruduo. Tinkamiausia gegužės, rugpjūčio-spalio mėnesiais.
Programa pritaikyta mažiausiems, 1-4 klasių mokinių grupėms iki 25 vaikų.
Užsiėmimo trukmė: 1-1,5 val. (priklausomai nuo grupės pajėgumo, sezoniškumo).
Pasirengimas: Būtina tinkama apranga ir avalynė atsižvelgiant į oro sąlygas. Užduotims atlikti priemonės suteikiamos.
 
„KURŠIŲ PILIES beieškant“
Veikla: Edukacinė išvyka į Kartenos piliakalnio istorinį-archeologinį kompleksą. Pažintinio pasivaikščiojimo metu susipažįstama su piliakalniu, senovės kuršių gyvenviete, vietovės istorija ir mitologija, atliekamos užduotys. Aktyviai keliaujant Minijos slėniu stebima gamta, aplankomas ir mitologinis akmuo – Laumės kūlis, ir Kartenos arba Abakų Lurdas. Maršruto ilgis pirmyn ir atgal ~ 3 km.
Vieta ir laikas: Kartenos miestelio apylinkės, Kartenos piliakalnio archeologinis-istorinis kompleksas. Tinkami visi metų laikai, bet smagiausia būna pavasarį, vasarą ir ankstyvą rudenį.
Programa pritaikyta 5-8 klasių mokinių grupėms iki 25 vaikų, bet gali būti pritaikyta ir mažesniems.
Užsiėmimo trukmė: ~ 2 val. (priklausomai nuo grupės pajėgumo, sezoniškumo).
Pasirengimas: Būtina tinkama apranga ir avalynė atsižvelgiant į oro sąlygas. Užduotims atlikti priemonės suteikiamos.
 
„Svečiuose – ŠILPELKĖS miške“
Veikla: Edukacinės programos metu dalyviai susipažįsta su Minijos pašonėje esančio Šilpelkės (arba Dauginčių) miško ekosistema. Keliaujama griovų ir šlaitų mišku, raguvomis apie 1,5 km. Pasivaikščiojimo metu stebimos miško augalų ir grybų rūšys, įsidėmint jų pavadinimus ir ypatybes, aplankoma Dauginčių atodanga – Lietuvos Šveicarija Minijos upės skardyje, Dauginčių piliakalnis ir senosios kapinaitės.
Vieta ir laikas: Šilpelkės arba Dauginčių miško pėsčiųjų takas. Tinkami visi metų laikai, bet smagiausia būna pavasario ir ankstyvo rudens mėnesiais.
Programa pritaikyta 5-8 klasių mokinių grupėms iki 25 vaikų, bet gali būti suorientuota tiek mažesniems, tiek vyresniems vaikams.
Užsiėmimo trukmė: ~ 2-3 val. (priklausomai nuo grupės pajėgumo, sezoniškumo).
Pasirengimas: Būtina tinkama apranga ir avalynė atsižvelgiant į oro sąlygas. Užduotims atlikti priemonės suteikiamos.
 
Organizuojame ir kitus edukacinius užsiėmimus, pagal Jūsų pageidavimus ar pasirinktus objektus. Be to, vedame žygius pažintiniais takais, mūsų pasiūlytu ar Jūsų pačių norimu maršrutu. Bet kurią edukacinę programą galime pritaikyti skirtingai amžiaus grupei.
Edukacines programas galima derinti su Lankytojų centro ekspozicijos pristatymu, tuomet programų trukmės laikas pailgėja (apie 30-45 min.). Programas būtina užsisakyti ir suderinti iš anksto. Daugiau informacijos www.salanturp.lt, tel. Nr. 8~445 58761 arba el. paštu direkcija@salanturp.lt
 
 
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai