NAUJIENOS

Rekonstruoti Trišiūkštės upelio baseino grioviai ir jų statiniai

Kategorija:

Miestas:
Tauragės rajono savivaldybėje siekdama pagerinti Skaudvilės sen. Adakavo k. v. Giržadų, Šidagių, Pauliškių, Sniegoniškės, Būtenių, Paklevio ir Adakavo gyvenvietės dalies žemės ūkio subjektų darbo sąlygas bei bendrojo naudojimo melioracijos inžinerinės infrastruktūros techninę būklę, sėkmingai įgyvendinto projektą „Tauragės r. Adakavo k. v. Trišiūkštės upelio baseino griovių ir jų esančių statinių rekonstrukcija“. Bendra projekto vertė 315 533,94 Eur.
Parama skirta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės ,,Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Žemės ūkio ir miškininkystės plėtros, modernizavimo ar pritaikymo infrastruktūra“ veiklą „Parama žemės ūkio vandentvarkai“. Tauragės rajono savivaldybės administracija prie projekto išlaidų apmokėjimo prisidėjo 20 proc.
Statybos ir montavimo darbus atliko UAB „Uliksas“, statybos darbų techninę priežiūrą - S. Janušo individuali įmonė.
Įgyvendinant projektą, buvo atsižvelgta į tvarios plėtros ir aplinkos išsaugojimo principus, t. y. rekonstruojant  melioracijos sistemas, numatytos priemonės, švelninančios vandens taršą azoto ir fosforo junginiais. Buvo naudojamos pačios naujausios rinkoje esančios medžiagos ir technologijos, taip užtikrinant inovacijų kūrimą, diegimą ir sklaidą.
Projekto įgyvendinimo terminas – 2018 m. liepos 20 d. Darbai atlikti anksčiau nei planuota.
Kaip teigė šį projektą koordinuojantys Tauragės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus specialistai, įgyvendinant projektą, rekonstruoti Vaivilo ir Trišiūkštė  upeliai bei jų grioviai- apie 16,265 km, 195 žiočių, 26 pralaidų. Sėkmingai atlikus darbus, padidintas visų žemės ūkio veiklų konkurencingumas.
„Tauragės rajone intensyviai užsiimama žemės ūkio veiklomis, iš jų gaunamos pajamos, tad rekonstravus blogos būklės melioracijos sistemas, bus užtikrintas savalaikis perteklinės drėgmės iš dirbamų laukų pašalinimas, dėl ko su tomis pačiomis investicijomis bus pasiektas  dar didesnis žemės ūkio produkcijos derlingumas bei gaunamos didesnės pajamos“,- teigė projekto įgyvendinimo iniciatoriai.
 
Inesa Vaigauskienė
Kultūros skyriaus vyr. specialistė

 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama