NAUJIENOS

Pagerbti jaunieji Varėnos talentai

Kategorija:

Miestas:
Varėnoje tradiciškai pagerbtas gausus būrys šaunaus šio krašto jaunimo. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje susirinkusiems net šimtas šešiems jauniesiems talentams – 2016 metais labiausiai moksle, mene bei sporte nusipelniusiems rajono moksleiviams – ir jų mokytojamsbuvo įteiktos simbolinės padėkos dovanėlės, padėkota už nuoširdų triūsą.Šie moksleiviai įvairiose respublikinėse olimpiadose, varžybose, konkursuose iškovojo aukštas prizines vietas.
Šventinis renginys prasidėjo muzikiniu Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos auklėtinio Jokūbo Bakulos ir jo mokytojos Aldonos Jakavonienės pasveikinimu.
Rajono gabiausiuosius jaunuolius ir jų pedagogus pasveikinęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasidžiaugė, kad rajone yra daug talentingų ir kūrybingų moksleivių, kurie garsina savo kraštą ne tik šalyje, bet ir už jo ribų ir yra pavyzdys savo draugams. „Siekdami šių rezultatų, visi Jūs – ir mokiniai, ir mokytojai – įdėjote daug pastangų. Mes tai vertinam ir tikimės, kad tos pastangos ateityje padės pasiekti dar geresnių laimėjimų. Džiaugiamės Jumis, nes esate mūsų krašto pasididžiavimas!“.
Varėnos rajono gabių vaikų ir jaunimo rėmimo komisijos pirmininkė, rajono tarybos narė Laima Denutienė pažymėjo, kad kasmet rajono mokiniai būna įvertinami daugybe laimėjimų, tad šiai komisijai visada būna daug darbo. Ji linkėjo, kad ateinančiais metais mokslo rezultatai ir pasiekimai būtų dar aukštesni.
Už iškovotas prizines vietas respublikiniuose konkursuose ir varžybose buvo apdovanoti: Varėnos „Rytoׅ“ progimnazijos mokiniai Kamilė Alekšiūnaitė, Barbora Balcevičiūtė, Benas Arlauskas ir Vakaris Voveris,pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ nacionaliniame etape užėmę II-ąją vietą (mokytoja Aušrelė Kauneckienė). Matuizų pagrindinės mokyklos mokinys Rytis Skamarakas, nacionalinio mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurso I-osios vietos ir 45-ojo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso šalies etapo III-osios vietos laimėtojas (lietuvių kalbos mokytoja Vilma Pavalkienė ir geografijos mokytoja Vilija Kukienė). Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokinės Augustė Sukackaitė ir Ieva Bučinskaitė, laimėję II-ąją vietą Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape už tiriamąjį darbą „Beržų pumpurų ekstraktų antimikrobinių savybių įvertinimas ir jų pritaikymas antimikrobinio rankų gelio gamyboje“ (mokytoja Jolanta Žilionienė). Buvę Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazistai Regita Navickaitė ir Aidas Tamulevičius, Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso I-osios vietos laimėtojai. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokinė Austė Krivoščenko, XXII Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje laimėjusi III-ąją vietą (mokytojas Vytautas Černiauskas). Buvęs Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokinys Žygimantas Minelga,Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse 9-12 klasių skaitovų grupėje laimėjęs II-ąją vietą (mokytoja Rita Černiauskienė).Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komanda: Matas Kaškonas, Armandas Saveiskis, Kornelijus Baublys, Karolis Janulevičius, Matas Kalvinskas, Danielius Sabonis, Uosis Fialkovskis, Edvinas Jonytis, Žilvinas Jonytis, Dovydas Kaškonas, Kastytis Žukevičius, Edvinas Plutulevičius, Lietuvos mokyklų žaidynių kvadrato (gim. 2003 m. ir jaunesnių) varžybų I-osios vietos laimėtoja ir Lietuvos mokyklų žaidynių  kaimo vietovių mokyklų kvadrato (gim. 2003 m. ir jaunesnių) varžybų II-osios vietos laimėtoja(mokytojas Valdas Lukšys). Taip pat pagerbti šios gimnazijos mokytojai Tomas Barysas ir Linas Nekrošius, kurių dėka Merkinės Vinco Krėvės gimnazija yra 2015-2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo gimnazijų, vidurinių mokyklų nugalėtoja.
Buvusi Liškiavos mokyklos-daugiafunkcio centro mokinė Gintarė Barišauskaitė, projekto ,,Mūsų lobynai“ respublikinės varžytuvės ,,Tarmių lobynai“. laimėjusi II-ąją vietą (mokytoja Marijona Gervelienė). Valkininkų gimnazijos mokiniai, Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso 5-8 klasių meninių kompozicijų grupėje I-osios vietos laimėtojai: Meida Lasauskaitė, Kotryna Žarkauskaitė, Erika Chodiuškinaitė, Rugilė Kazlauskaitė, Aurimas Jatkevičius, Mantas Miliauskas, Danielius Pūcys, Danielius Vičkačka (mokytojas Gintaras Augustinavičius).
Varėnos moksleivių kūrybos centro aviamodeliavimo būrelio nariai: Eglė Misiūtė, Daniela Leikauskaitė, Rokas Kazlauskas, Augustas Kurminas, Lukas Lunėnas, Martynas Gudaitis, tapę laisvojo skridimo aviamodelių čempionato, laisvojo skridimo aviamodelių sporto varžybų ,,Lietuvos taurė 2016“ I-III vietų nugalėtojais įvairiose modelių klasėse, o Martynas, Rokas, Eglė ir Daniela - ir I-osios komandinės vietos laimėtojai (Moksleivių kūrybos centro direktorius Raimondas Žilinskas).
Vydenių pagrindinės mokyklos merginų tinklininkių komanda:Miglė Kaščiūtė, Samanta Talaikovskytė, Livetą Talaikovskytė, Erika Gudelionytė, Eidvylė Dovjadaitė, Kamilė Balevičiūtė, Miglė Ramaškaitė, Indrė Masiulionytė Greta Ratkevičiūtė, Viktorija Gudelionytė ir vaikinų tinklininkų komanda: Edgaras Masilionis, Erikas Markevičius, Alikas Chinevičius, Oskaras Petrušis, Marius Novikevičius, Ernestas Versockas, Rimvydas Kamarauskas, Eimantas Varanius, Darius Versockas, Andrius Bliznevičius (mokytojas Jonas Šiškevičius).
Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos vaikinų rankinio komanda – Lietuvos mokyklų žaidynių vaikinų rankinio varžybų I-osios vietos laimėtoja: Taurintas Markiavičius, AironasBarysas,  Kęstutis Rauluškevičius, Klaidas Stoškus, Tomas Puzas, Aurimas Dabravolskas, Aironas Vinickas, Gerdas Jaruševičius, Erikas Miškinis, Kajus Rachmančiukas,  Mantas Sereičikas, Lukas Sužiedėlis (treneris Jonas Žibūda).
Varėnos sporto centro komanda –2016 m. Lietuvos jaunių rankinio taurės laimėtoja: Lukas Sužiedelis, Taurintas Markiavičius, Mykolas Lapiniauskas,  Mykolas Baliūnas, Gajus Kavaliauskas,  Augustas Šilalė, Klaidas Stoškus, Mantas Sereičikas, Tomas Valentukevičius, Aironas Vinickas,  Aurimas Dabravolskas (treneris Irmantas Markiavičius).
Varėnos sporto centro komanda – 2016 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių rankinio varžybų I-osios vietos laimėtoja: Aurimas Dabravolskas,  Lukas Sužiedelis, Taurintas Markiavičius, Mykolas Lapiniauskas, Tomas Puzas, Mantas Sereičikas, Gajus Kavaliauskas, Klaidas Stoškus, Aironas Barysas, Nojus Averka, Tomas Valentukevičius, Mykolas Baliūnas (treneriai I. Markiavičius ir Povilas Petrušis).
Varėnos sporto centro komanda – 2016 m. Lietuvos jaunučių U-15 rankinio pirmenybių I-osios vietos laimėtoja: Virginijus Pozniakas, Ignas Sukackas, Titas Volskas, Gytis Ižganaitis, Tomas Valentukevičius, Domas Petrušis, Mykolas Baliūnas, Lukas Kraulaidys, Simonas Vasiliauskas,  Simonas Senda, Lauksminas Cibulskas, Eitvydas Balkus, Dalius Lebedzevičius, Ignas Savičius, Deivydas Ščiglinskas, Augustas Šilalė (treneris Tomas Barysas).
Varėnos sporto centro komanda – 2016 m. Lietuvos vaikų U-14 rankinio pirmenybių II-osios laimėtoja:Rokas Alekšiūnas, Aurelijus Arlauskas, Eitvydas Balkus, Lukas Blėda, Deimantas Karalius, Augustas Keršys, Lukas Kraulaidys, Marius Miškinis, Ričardas Moroz,  Ignas Puodžiūnas, Virginijus Pozniakas, Ignas Savičius, Simonas Senda, Arnas Vorobjovas (treneris Tomas Barysas).
Varėnos sporto centro komanda –2015-2016 mokslo metų Lietuvos vaikų mini rankinio čempionato I-osios vietos nugalėtoja: Arnas Markiavičius, Nojus Žilinskas, Nikitijus Rulis, Mantas Šimelionis, Ramvydas Galinis, Nojus Petrušis, Aironas Baranauskas, Margiris Guzevičius (treneris I. Markiavičius).
Šventinį jaunųjų talentų ir jų mokytojų pagerbimo renginį vainikavo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokinės Danielės Baublytėsir jos mokytojos Laimos Petruškevičienės muzikinė dovana.
 
Rūta Averkienė

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė



Reklama