NAUJIENOS

Naujas Panevėžio partneris – Tojohašis

Kategorija:

Miestas:
Šiandien Panevėžio miesto savivaldybėje vieši Japonijos ambasadorius J.E. Širo Yamasaki, Japonijos Tojohašio miesto oficialios delegacijos vadovas, miesto meras Koiči Sahara bei Tojohašio miesto gyventojų delegacija, vadovaujama  Tarptautinės asociacijos prezidento  Takajoši Matsui.
Šiandien miesto meras pasirašys Panevėžio ir Tojohašio miestų draugystės ir bendradarbiavimo sutartį. Tai 15-oji partnerystės sutartis ir pirmoji su užsienio partneriu Azijoje.
„Mūsų kontaktai su Tojohašio miestu prasidėjo prieš metus, kai liepos mėnesį sulaukėme oficialios delegacijos ir buvo pasirašytas pirmasis bendradarbiavimo protokolas. Antrasis protokolas pasirašytas spalio mėnesį, kuomet Panevėžio miesto savivaldybės delegacija lankėsi Tojohašyje. Džiaugiuosi jau vykstančiu mūsų bendravimu ir neabejoju, kad sutarties pasirašymas atvers kelius mūsų kultūros, sporto, verslo ir kitoms bendruomenėms plėtoti bendradarbiavimą, bus abipusiai naudingas ir įdomus ir Tojohašio, ir Panevėžio gyventojams“, - sakė meras R. Račkauskas.
Pasirašyta sutartimi numatyta bendradarbiauti mokslo, kultūros, švietimo, sporto, aplinkosaugos ir turizmo srityse. Planuojama, kad jau spalio mėnesį Panevėžyje viešės Tojohašio moksleivių delegacija.
Tojohašis yra Japonijos miestas Honsiu salos pietuose, į pietryčius nuo Nagojos, prie Ramiojo vandenyno. Gyvena apie 389 500 gyventojų. Jūrų uostas (daugiausia išvežami automobiliai). Mieste išvystyta mašinų gamyba, medienos, metalo apdirbimo, chemijos, tekstilės (šilko, medvilnės), maisto pramonė.
 
 
Komunikacijos skyrius
 
 
 

 

ČDM biblioteka atveria duris visuomenei

Marčiupio akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama