NAUJIENOS

Lietus bandė sugriauti planus, bet jam nepavyko

Kategorija:

Miestas:
Europos paveldo diena Rietave prasidėjo fanfaromis parke, prie paminklo kunigaikščiams Oginskiams, abipus jo išsirikiavus skautams su vėliavomis. Susirinkusiuosius pasveikinęs Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas apgailestavo, kad lietus sugriovė planus šventę pradėti prie Skroblio piliakalnio.
Savivaldybės meras Antanas Černeckis pasidžiaugė, kad Europos paveldo diena rietaviškiams tikrai svarbi – tai liudija ir nemažas būrys šventėn susirinkusiųjų. Apie paveldo svarbą kalbėjo ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių skyriaus atstovas Vidmantas Dovidauskas.
Iš parko, priešaky darniai žygiuojant jauniesiems šauliams ir skautams, visi patraukė į muziejų. Čia iškart visų akis traukė moksleivių darbų paroda „Rietavo savivaldybės piliakalniai ir miesto bokštai“. Beje, už savo darbus vaikai (ir jų mokytojai) buvo apdovanoti.
Mažoje muziejaus salėje šiaip taip sutilpo mokslinės edukacinės konferencijos „Rietavo krašto piliakalniai ir miesto bokštai“ dalyviai. Jie susidomėję klausėsi Klaipėdos universiteto  docento, daktaro Gintauto Zabielos pasakojimo apie septynis Rietavo savivaldybės teritorijoje stūksančius piliakalnius, jų atsiradimą ir reikšmę nūdienos gyvenime. Klausytojus sužavėjo ir V. Rutkausko pateikta informacija apie Oginskių veiklą formuojant urbanistinį kraštovaizdį.
Pasibaigus konferencijai, šventė tęsėsi ten, kur turėjo prasidėti – prie Skroblio piliakalnio . Net purškiantis įkyrus rudens lietus nesutrukdė  atidengti paminklinę informacinę lentą, uždegti istorinės atminties laužą, pasodinti ąžuoliuką ir pasigėrėti nuo piliakalnio atsiveriančiomis Jūros aukštupio apylinkėmis...
 
Nuotraukose: šventės atidarymas prie paminklo kunigaikščiams Oginskiams; Skroblio  (dar vadinamo Skroblės) piliakalnio papėdėje atidengta informacinė lenta (dešinėje –  miesto seniūnas Petras Lengvenis, kairėje – Rietavo kaimiškosios seniūnijos seniūnas Romanas Jurčius).

Angelė  Kilčiauskaitė
 
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai