NAUJIENOS
Iš Ventės į Nidą – laivu

Kultūros ministrė: naujos kūrybinės iniciatyvos sutvirtina Lietuvos ir Danijos kultūrinius ryšius

Kategorija:

Miestas:

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su Danijos Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Danu E. Frederiksenu ir aptarė Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimą kultūros srityje. Gruodžio mėnesį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir Kauno valstybinėje filharmonijoje bendradarbiaujant su Danijos kultūros institutu Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje bei Danijos Karalystės ambasada Lietuvoje vyks baroko orkestro „Concerto Copenhagen“ koncertai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.  Tai – vieni iš daugelio šiai progai skirtų renginių.

Susitikimo metu ambasadorius D. E. Frederiksenas pabrėžė mokestinės lengvatos kinui Lietuvoje privalumus ir pasidžiaugė, kad mūsų šalyje siūloma infrastruktūra bei paslaugų kokybė tampa dar patrauklesnės Danijos kino kūrėjams. Siekiant ugdyti kūrybiškumą ir kritinį mąstymą, kino srityje taip pat plečiamas ir jaunųjų kino kūrėjų bendradarbiavimas. Pasak kultūros ministrės, šiandien yra svarbu gebėti išreikšti save per vizualias medijas. Tam, kad jaunoji karta galėtų dalyvauti šalies kultūroje ir taptų aktyvia medijų naudotoja, ne tik stebėtoja. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga Lietuvos kino centras, Danijos Karalystės ambasada Lietuvoje ir Danijos kultūros institutas Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje inicijavo edukacinę kūrybinių kino filmų gamybos programą „Film LT100“, skirtą Lietuvos moksleiviams. Kūrybinės dirbtuvės vyks 2018–2019 m. Vilniaus, Kauno ir regionų mokyklose.

Ambasadorius D. E. Frederiksenas taip pat informavo ministrę apie profesinės patirties mainų tarp Lietuvos ir Danijos muziejų iniciatyvą.

Kultūros ministerijos inf.

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai