NAUJIENOS

Kultūros ministerijoje apdovanotos įmonės gražiausiais lietuviškais pavadinimais

Kategorija:

Miestas:

Vasario 21 d. švenčiant Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, primenama, kaip svarbu gerbti gimtąją kalbą  ir ją puoselėti. Šia proga Valstybinė kalbos inspekcija jau dešimtą kartą surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą.

„Gimtoji kalba – tai, ką kiekvienas mūsų turime, tai, kas tarsi savaime suprantama. Gimtosios kalbos skonis ir spalvos – tai lyg prigimtinė dovana, kuria galim džiaugtis ir didžiuotis. Kalba ne muziejus, ji yra gyva, nuolat besikeičianti, ji gyvena per mus, kurie kasdien ją vartojame. Todėl mes ją turime mylėti, nes tai jos gyvybės garantas“, – sakė apdovanojimui  įteikusi kultūros  viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Viceministrė G. Žemaitytė pabrėžė, kad svarbu rasti būdą kalbai skleistis ne tik meninės kalbos formomis, bet ir kasdienybėje. Pavadinimai yra būtent vienas tokių būdų.

2017 m. registruotų įmonių gražiausi lietuviški pavadinimai – MB „Balta Laja“, MB „Dangaus katės“, UAB „Gėlių burtai“, UAB „Jaukumo laikas“, UAB „Kaip nulieta“, UAB „Kikilis“, MB „Miego karaliai“, MBNeatrastos spalvos“, MB „Pilnas samtis“, MB „Riedu“, MB „Vienas vienintelis“, UAB „Visi keliai“, MB „Vyrų kalvė“, MB „Širdis apsalo“, UAB „Žydinčios sienos“.

Specialiu DELFI prizu apdovanota daugiausia naujienų portalo DELFI skaitytojų balsų surinkusi įmonė – UAB „Žydinčios sienos“.

Laureatų veiklos sritys labai įvairios: medžių genėjimas ir aplinkos tvarkymas, sienų želdinimas, fotografavimas ir filmavimas iš oro, prekyba audiniais, laisvalaikio prekėmis, priekabomis, siuvinėjimo, maitinimo, transporto paslaugos, čiužinių, desertų gamyba, floristikos studija, vaikų žaidimų kambarys, renginių organizavimas.

Valstybinė kalbos inspekcija skatina verslininkus suteikti įmonėms ne tik įdomius, originalius, bet ir lietuviškus, taisyklingus vardus. Į Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų apdovanojimą gali pretenduoti įmonės, ankstesniais metais įregistruotos Registrų centre. 2017 metais jų buvo 11 373.

Kultūros ministerijos inf.

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama