NAUJIENOS
Iš Ventės į Nidą – laivu

Kraštas, menantis pirmąjį Lietuvos prezidentą

Kategorija:

Miestas:
Turbūt nėra Lietuvoje žmogaus, kuris nežinotų Antano Smetonos – pirmojo nepriklausomos Lietuvos prezidento. Neretai visas tarpukario Lietuvos istorijos etapas vadinamas Smetonos Lietuva.
Šiemet sukanka 145 metai, kai gimė (ir 100 metų, kai buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu) vienas iškiliausių tarpukario Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjų Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Antanas Smetona.
Taujėnų miestelio bendruomenė kartu su kultūros namais bei biblioteka šiais metais vykdo projektą „Kraštas, menantis pirmąjį Lietuvos prezidentą“. Viena iš šio projekto veiklų – prezidento A. Smetonos atminimo pagerbimas, paminint jo vardo dieną – Antanines. Šio renginio metu susirinkusieji buvo pasveikinti Taujėnų seniūnijos seniūnės Elvyros Tulušienės, girdėjo Smetonos laikų romansus, kuriuos atliko kultūros namų mišrus ansamblis (vadovė Nijolė Janulienė), klausėsi mūsų kraštiečio, Mykolo Romerio universiteto profesoriaus, Sauliaus Nefo paskaitos apie Antaną Smetoną. Profesorius itin domisi pirmuoju Lietuvos prezidentu,  jo politine, visuomenine veikla bei asmeniniu gyvenimu.
Dar viena iš šio projekto veiklų – literatūrinis konkursas „Mano laiškas Prezidentui Antanui Smetonai“. Konkurse daugiausia dalyvavo projekto partnerio, Taujėnų gimnazijos, gimnazistai, tačiau ne vienas kraštietis ir Ukmergės rajono gyventojas taip pat susidomėjo šiuo konkurso ir atsiuntė laiškus. Renginio metu buvo skaitomos laiškų ištraukos bei apdovanojami nugalėtojai. Prizai (knygos, puodeliai, magnetukai) buvo įteikti šiems mokiniams: Laurai Bujokaitei, Emilijai Ivoškaitei ir Mantui Pintukui. Už itin įdomius laiškus papildomais prizais, knygomis ir puodeliais, apdovanotos ir taujėniškė Laima Rinkevičienė bei šventupietė Vanda Buteikytė-Urbanavičienė. Dėkojame mokytojoms Loretai Zdanienei ir Mildai Titenytei už gimnazistų paskatinimą dalyvauti šiame projekte, o projekto rėmėjui, Ukmergės kraštotyros muziejui, ir jo direktorei Vaidutei Sakolnikienei už puodelius su A. Smetonos dvaru.
Pasibaigus renginiui visi buvo kviečiami pasivaišinti pagal smetonišką receptą kepto pyrago ir spausto sūrio, atsigaivinti arbata bei aplankyti bibliotekoje veikiančias parodas: Taujėnų gimnazijos mokinių piešinių parodą „Prezidentas Antanas Smetona“ ir literatūros parodą „Pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona 1874-1944“. Šios parodos taip pat yra projekto dalis.
 
Taujėnų miestelio bendruomenės pirmininko pavaduotoja Milda Auglytė
 
 
 
 
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai