NAUJIENOS

Į žemės ūkį ateina tikslusis ūkininkavimas

Kategorija:

Miestas:

Dėl globalizacijos pasaulis tampa mažesnis, tad labai svarbus tampa žmonių galėjimas perduoti informaciją dirbant per atstumą. Kol kas žemės ūkis yra mažiausiai skaitmenizuotas sektorius pasaulyje, tačiau pastaraisiais metais į žemės ūkį ir kaimo vietoves ateinant naujoms technologijoms situacija pradėjo keistis. Europoje pradedama kalbėti ne tik apie vieningą rinką, bet ir apie vieningą skaitmeninę rinką.

Praėjusią savaitę Tartu (Estija) buvo surengtas tarptautinis forumas „Agroforum Mare Balticum 2018“, kurio tema – „Skaitmeninė globalinio žemės ūkio ateitis“. Šio forumo tikslas  yra  suvienyti žemės ūkio ministrų, žemės ūkio universitetų r žemės ūkio asociacijų vadovų Baltijos jūros regione, Moldovoje, Ukrainoje, Gruzijoje, Armėnijoje, Azerbaidžane, Kazachstane ir Kinijoje pastangas, siekiant plėtoti bendradarbiavimą politiniame, administraciniame ir mokslinių tyrimų lygmenyje. Forume dalyvavo ekspertai iš Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, Rytų partnerystės šalių ir Kinijos atstovai. Šiame kaimo plėtros forume, jungiančiame Rytų ir Vakarų šalis, dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio viceministro Rolando Taraškevičiaus vadovaujama delegacija.

Kaip informavo viceministras R. Taraškevičius, forume vyko trijų lygių diskusijos tarp politikos formuotojų, mokslinių tyrimų institucijų atstovų ir verslininkų. „Ypatingas dėmesys skirtas skaitmeninėms žemės ūkio problemoms spręsti. Siekdama, kad Europos žemės ūkio sektorius ir kaimo vietovės taptų labiau skaitmenizuotos, o biurokratinės sistemos – skaidresnės ir paprastesnės, Europos Komisija šiuo metu rengia skaitmeninę bendrosios rinkos strategiją“, – sakė R. Taraškevičius.  

Visas pasaulis juda įvairiausių paslaugų skaitmenizavimo link, žemės ūkio verslas – ne išimtis. Nuolat žvalgomasi galimybių, ką ir kaip galima padaryti šioje srityje.
Forumo pranešėjai pristatė įvairius žemės ūkio skaitmenizavimo sprendimus ir jų taikymą žemės ūkio, gyvulininkystės, maisto gamybos, augalų apsaugos, gyvūnų gerovės sektoriuose, pateikė ne vieną pavyzdį, kaip komunikacinės technologijos ir kompiuterizacija bei programinė įranga daro įtaką žemės ūkio valdymui. Atkreiptas dėmesys į tai, kad naujausios technologijos labai palengvina žemės ūkio valdymą: teikia tikslias žemdirbystės rekomendacijas, taip pat tręšimo, derliaus, dirvos ir kokybės žemėlapius, o palydovų ir dronų duomenys leidžia apžvelgti laukus. Labai svarbu ir tai, kad žemės ūkio skaitmenizavimas yra vienas iš jaunų žmonių pritraukimo į žemės ūkio sektorių būdų.

Forumo metu vyko ir kasmetinė tarptautinė žemės ūkio bei kaimo plėtros mugė „Maamess 2018“, vienijanti ūkininkus, miškininkus, technikos gamintojus ir pardavėjus. Paroda suskirstyta į keturis sektorius: daržininkystę, žemės ūkį, gyvulininkystę ir sodininkystę.

ŽŪM inf.

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai