NAUJIENOS
Iš Ventės į Nidą – laivu

Garbingas apdovanojimas – Mažeikių gydymo įstaigai

Kategorija:

Miestas:
Sausio 16 d. Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centrui įteiktas Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas padėkos raštas ir prizas už aktyvumą sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą ir geriausius pasiekimus tarp Telšių apskrities pirmines ambulatorines asmens sveikatos paslaugas teikiančių įstaigų.  Tai pirmas toks apdovanojimas, atitekęs Telšių apskričiai ir jis atkeliavo į Mažeikius.  
VšĮ Mažeikių senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorei Gražinai Kurienei ir kolektyvui padėką bei prizą perdavė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento l. e. direktoriaus pareigas Giedrė Ligeikienė ir vyriausiasis specialistas Dalius Abromavičius. Pasveikinti įstaigos bendruomenės atvyko ir Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vyr. specialistė (savivaldybės gydytoja) Daiva Jurkūnienė. I. Macijauskienė pasidžiaugė, kad šis garbingas apdovanojimas atiteko Mažeikių rajono gydymo įstaigai bei linkėjo ir toliau siekti gerų rezultatų, skatinti saikingą antibiotikų vartojimą.
Antimikrobinis atsparumas – problema, su kuria susiduria ne tik Lietuva, bet ir visos Europos Sąjungos valstybės. Didelis antibiotikų pasirinkimas, jų prieinamumas ir augantis vartojimas skatina ne tik atsparių mikroorganizmų atsiradimą, bet ir naujų atsparumo antimikrobiniams vaistiniams preparatams mechanizmų atsiradimą. Bakterijų atsparumas antibiotikams išsivysto tuomet, kai konkretūs antibiotikai nebeatlieka savo funkcijos – nenaikina bakterijų ir nebestabdo jų augimo. Būtina diegti atsparumo antibiotikams plitimo mažinimo technologijas ir skatinti racionalų antibiotikų vartojimą.

Bendrasis skyrius
 
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai