NAUJIENOS

Gandrai jau palieka mus

Kategorija:

Vakar ryte nustebau – gretimoje sodyboje esantis gandralizdis buvo tuščias. Nesimatė gandrų ir pievoje stypinėjančių. Nesimatė ir aukštai danguje sukančius ratus. „Nejaugi jau išskrido, – persismelkė minis. – Juk iki Baltramiejaus nakties dar geros dvi savaitės.“

Prisiminiau vakarykščiai matytą neįprastą gandrų lizde elgesį – tarytum visa šeima sustoję ratu vakarieniavo. Visi šeši. Keturi jaunikliai ir tėvai. Niekada to nebuvau pastebėjusi. Pavakarieniavę gandrai pakilo iš lizdo ir nusileido ant kaimyninių namų stogų, ant kurių paprastai nusileisdavo. Iš pradžių senieji gandrai, paskui ir jaunikliai ėmė lankyti kaimynus „Nejaugi tai buvo atsisveikinimas“, – pamaniau.

Apie vidurdienį lizde atsirado du gandrai. Važiuodama Skuodo ir Kretingos rajono keliais pastebėjau, kad laukuose besimato vos vienas kitas gandras. Visi lizdai buvo ištuštėję. Kur-ne- kur iš gandralizdžio dairėsi koks vienišius.

Skambinu Ventės rago ornitologinės stoties direktoriui Vytautui Jusiui. „Gandrai jau išskrenda, juk rugpjūtis“, – paaiškina direktorius, o į klausimą, kaip čia dabar iki Baltramiejaus nakties jie nusprendė išskristi, direktorius priduria. – Tai mums taip atrodo, kad gandrai išskrenda Baltramiejaus naktį. Jie gyvena savo gyvenimą ir žino, kada jiems išskristi. Išties, jau nemažai gandrų išskrido.“

Vakare į lizdą sugrįžo tik trys gandrai. Galbūt kažkur laukuose susibūrę į seimus aptaria tolimą kelionę. Ornitologų teigimu, mūsų gandrai nukeliauja apie 1000 km. Per dieną jie nuskrenda apie 100 kilometrų.

Genovaitė Paulikaitė

 


  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai