NAUJIENOS

FESTIVALIS: rugsėjo 1 d. – Žirgų konkūro varžybos

Kategorija:

Miestas:
RUGSĖJO 1 d., SEKMADIENĮ, 10 VAL. – ŽIRGŲ KONKŪRO VARŽYBOS TARPTAUTINIO MYKOLO OGINSKIO FESTIVALIO TAUREI LAIMĖTI
Mykolo Oginskio žirgyno stadione

Kunigaikščiai Oginskiai, siekdami išsaugoti ir populiarinti XIX a. baigiančius išnykti žemaitukų veislės žirgelius, pradėjo rengti žemės ūkio parodas, kurių paviljonuose vietiniai gyventojai pristatydavo plačią gamą naminės produkcijos – nuo rankdarbių iki žemės ūkio naudmenų ir, žinoma, su meile užaugintų žemaitukų. Savininkai, užauginę ir išpuoselėję buvusius lietuvių karo žirgus – ištverminguosius žemaitukus, nelikdavo nepastebėti: gaudavo ne tik piniginį prizą, bet ir būdavo apdovanojami specialiai žemės ūkio parodoms sukurtu medaliu. Tokį medalį (išlikusį vienintelį Lietuvoje) prieš keletą metų plungiškė Janina Juodeikienė padovanojo Žemaičių dailės muziejui.
Šiandien drąsiai galima tvirtinti, jog Oginskiai, saugodami lietuviškos veislės žemaitukus, daug nusipelnė padėdami išlaikyti pasaulinę bioįvairovę – tiek istorine, kultūrine, tiek selekcine ir ekonomine prasmėmis.
Tradicijos tęsiamos: festivalio metu organizuojamas žirgų konkūras Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio taurei laimėti. Tai devintosios varžybos, kuriose dalyvauja stipriausi raiteliai iš visos Lietuvos, pasiruošę varžytis dėl prizinių vietų. Konkūro varžybos – ne tik azartas, bet ir neišpasakyto grožio reginys: energija, temperamentu, jėga švytintys sportinių veislių žirgai (tarp kurių ir trakėnai, turintys žemaitukų kraujo) ir jų šuolius meistriškai valdantys raiteliai žiūrovams suteikia daug gerų emocijų.
Šios tradicijos puoselėtojos ir organizatorės – jojimo sporto klubo „Rafaella“ prezidentė Genutė Šakienė, žirgų sporto mylėtoja Judita Stankutė. Žirgų konkūro varžybose joms kasmet nuoširdžiai talkina Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Danutė Rimeikytė.


ŽDM renginiai

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama