NAUJIENOS

Baltijos jūra sužydėjo gėlėmis – iš laivo ir sraigtasparnio nuleistais vainikais pagerbti žuvusieji jūroje

Kategorija:

Miestas:
Liepos 27 d. Baltijos jūroje vyko vienas svarbiausių Jūros šventės renginių - vainikų nuleidimo į vandenį ceremonija, kurioje dalyvavo aukščiausioji šalies vadovybė, Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų ir Karinės oro pajėgos. Laivų rikiuotėje plaukė du pajėgoms priklausantys laivai - rikiuotei vadovavęs patrulinis laivas ,,Aukštaitis“ (P14) bei paieškos ir gelbėjimo laivas ,,Šakiai“. 
Ceremonijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Prezidentas pagerbė negrįžusiuosius iš jūros, taip pat susipažino su karo laivu, domėjosi karių gyvenimo sąlygomis, jų nusiteikimu ir pasirengimu. Pirmą kartą šiame renginyje dalyvavo ir Karinių oro pajėgų kariai su sraigtasparniu, iš kurio gelbėtojas nuleido vainiką į jūrą.
 
Ceremonijoje taip pat dalyvavo Karinių jūrų pajėgų flotilės admirolas Arūnas Mockus, Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas, Jungtinių Amerikos valstijų ir Vokietijos gynybos atašė ir daugybė kitų svečių. Į Baltijos jūrą nuleisti ir Lietuvos kariuomenės, Klaipėdos, Telšių, Utenos, Biržų miestų ir kiti vainikai.

Ši ceremonija – kasmetinė ir viena seniausių Jūros šventės tradicijų, užgimusi dar 1934 metais organizuojant pirmąsias jūros šventes Klaipėdoje ir siekiant į jas pritraukti kuo platesnę to meto Lietuvos visuomenę. Iškilminga ceremonija jūroje kasmet pagerbiami tie, kurie žuvo jūroje ar paaukojo savo gyvenimus garsindami Lietuvą, kurdami jūrinės valstybės pamatus, puoselėdami ir kurdami mūsų šalies jūreivystės istoriją.

Karinių jūrų pajėgų informacija ir nuotraukos
Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento
Visuomenės informavimo skyrius

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama