NAUJIENOS

Baidarių nuoma Aukštaitijoje: pažinkite savo kraštą

Kategorija:

Miestas:
Aukštaitija nuo seno garsėja kaip ežerų kraštas. Be jų šis regionas dar gali pasigirti ir upių gausa. Todėl nenuostabu, jog baidarių nuoma Aukštaittijoje – gana populiari ir paklausi paslauga. Tad ką vertėtų žinoti, jei susiruošėte į žygį baidarėmis Aukštaitijos upėmis?
Jeigu su šeima, draugų būriu ar kolegomis nutarėte pailsėti nuo darbo savaitės rutinos ir praleisti savaitgalį  šiek tiek ekstremaliau, plaukimas baidarėmis – tai ko Jums reikia. Jei tai darote pirmą kartą, gali iškilti begalė klausimų. Vienas jų – kokį maršrutą pasirinkti? Pateiksime keletą Aukštaitijos upių, kurias yra itin pamėgę plaukimo baidarėmis šalininkai:
Žeimena. Tai viena populiariausių ir labiausiai baidarininkų pamėgtų aukštaičių upių. Dažnai ji dar vadinama baidarių autostrada. Upė gana plati ir neturi daug kliūčių, todėl lengva prasilenkti su kitomis baidarėmis. Ji dažniausiai pasirenkama, jeigu plaukiama pirmą kartą. Tad jeigu norite ekstremalesnių pojūčių, rinkitės kitą upę. Kadangi Žeimena yra itn itin mėgstama plaukikų su šeimomis, krantuose įrengta daug stovyklaviečių. Tad rasti vietą papietauti ar net pernakvoti naktį palapinėje, išties nesudėtinga.
Lakaja. Ji įteka į Žeimeną, todėl vienu metu galima išbandyti dvi upes. Ši upė gana nenuspėjama. Vietomis ji esti labai rami, o kitur – itin vingiuota. Dar viena jos savybė, suteikianti ekstremalesnio plaukimo pojūčius – upė gerokai už kitas siauresnė ir vandeningesnė.
Būka. Ją taip pat labiau pamėgę ekstremalesnio plaukimo gerbėjai, nes upė – vingiuota, nenuspėjama, vietomis esti itin siaura. Plaukdami ja galėsite pasimėgauti pačiais gražiausiais Aukštaitijos vaizdais. Pati žymiausia lankytina vieta – Ginučių malūnas.
Tai tik pačios populiariausios trąsos, tačiau norintiems kelyje sutikti mažiau baidarininkų ir stovyklauti daugiau nei vieną dieną, baidarių nuoma Aukštaitijoje gali pasiūlyti eilę kitų upių ir padėti surasti stovyklavietę ar sodybą, kurioje ramiai ir jaukiai pernakvosite po žygio.
Nuomos punktai Aukštaitijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, tausodami savo klientų ramų poilsį, suteikia visą reikiamą informaciją, nežiūrint ar plaukiate pirmą ar 100-ąjį kartą. Be detalaus paaiškinimo kaip naudotis baidare, Jums dar pasiūlys išsinuomoti papildomą inventorių:
·     Liukai, dedami baidarių galuose ir padeda suskirstyti erdvę dalimis;
·     Vairo sistema, palengvinanti baidarės valdymą;
·     Prijuostė, norint išvengti drėgmės baidarėje;
·     Papildomi tvirtinimai baidarėje esantiems žmonėms susirišti.
Kadangi šiltuoju metų laiku plaukimas baidarėmis tampa vis populiaresniu laiko praleidimo būdu, jų nuomą rezervuokite iš anksto. Bus didesnė tikimybė, jog pavyks gauti viską, ko trokštate: pradedant pačia baidare ir baigiant stovyklavietės vieta.
 

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai