NAUJIENOS

Alimentai ir parama buvusiam sutuoktiniui po skyrybų

Kategorija:

Miestas:
Alimentai – pinigai, kuriuos po skyrybų vienas iš sutuoktinių privalo mokėti nepilnamečio vaiko išlaikymui. Juos moka tas sutuoktinis, pas kurį vaikai negyvena. Dažniausiai tai būna vaiko tėvas.
Tiesą sakant, apie vaikų išlaikymą visi esame daug girdėję ir žinome, nes apie tai daug kalbama. Tačiau tikrai ne visi žinome, kad skyrybų atveju gali būti nustatomas išlaikymas sutuoktiniui, kuris negali pats savimi pasirūpinti, neturi pakankamai pinigų save išlaikyti. Kartais išlaikymo klausimai būna nustatyti jau santuokos sutartyje.
Buvusio sutuoktinio išlaikymas gali būti kelių rūšių:
Bendroji parama, kuri reguliariai skiriama buvusiam sutuoktiniui, kuris yra finansiškai priklausomas nuo kito sutuoktinio. Bendrosios išmokos alimentų trukmė iš dalies priklauso nuo santuokos trukmės.
Reabilitacijos parama. Tai yra parama, mokama buvusiam sutuoktiniui, kuris šiuo metu negali savęs išlaikyti dėl sveikatos būklės ir pan. Ji mokama nustatytą laiką, kol buvusio sutuoktinio būklė pagerės, jis (-ji) atsistos ant kojų.
Grąžinimo parama. Ji mokama reguliariai ar vienkartinai po santuokos, kuri truko ne daugiau kaip penkerius metus, padengiant išlaidas, kurias vienas sutuoktinis sumokėjo, kad padėtų kitam, pavyzdžiui, baigti universitetą, profesinę mokyklą ir kt.
Pereinamojo laikotarpio parama – pinigai, kurie yra mokami reguliariai arba vienkartinai po ne ilgiau kaip penkerius metus trukusios santuokos, siekiant padėti sutuoktiniui, kuris gauna alimentus, atsiskirti, pradėti naują gyvenimą, t.y. įsigyti nuosavą būstą, įsikurti kitame mieste. Trumpiau tariant, susitvarkyti gyvenimą po skyrybų.
Kiek laiko tokia parama skiriama?
Bendroji parama, kaip jau anksčiau minėjome, skiriama priklausomai nuo buvusios santuokos  trukmės. Kuo ilgiau žmonės gyveno santuokoje, į tuo ilgesnį paramos laikotarpį gali pretenduoti.
Alimentai nepilnamečiam vaikui
Grįžtant prie vaikų išlaikymo temos po tėvų skyrybų, reikia pasakyti, jog alimentai jiems gali būti mokami įvairiais būdais:
  • Kiekvieną mėnesį mokamos periodinės išmokos;
  • Konkreti pinigų suma;
  • Tam tikro turto priteisimas vaikui.
 
Kol vyksta skyrybų procesas teismo nutartimi vienas iš tėvų gali būti įpareigotas vaikui mokėti laikiną išlaikymą. Žinoma, geriausia, jeigu sutinkama skirtis bendru sutarimu, sutuoktiniai draugiškai susitaria dėl vaikų išlaikymo.
Alimentai, info. apie juos Skyrybų Centre: http://skyrybucentras.lt/s/skyrybos/alimentai
 
 

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai