NAUJIENOS

2019 m. vasario 4-28 d. koncertai

Kategorija:

Miestas:

2019 m. vasario 4-28 d. koncertai

KONCERTAI  VILNIUJE

 

Vasario 9 d., šeštadienį, 19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje

„Orkestro ir fagoto metamorfozės“

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistas GUILHAUME SANTANA (fagotas)

Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS

Programa: ONUTĖ NARBUTAITĖ – „Was There a Butterfly?“ („Ten buvo drugelis?“); JOSEPH HAYDN – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 2 G-dur (Guilhaumeʼo Santanos transkripcija fagotui); HENRI TOMASI – Koncertas fagotui ir kameriniam orkestrui; RICHARD STRAUSS – „Metamorfozės“, TrV 290

Pirmą kartą Lietuvoje koncertuoja žinomas fagotininkas iš Prancūzijos Guilhaume’as Santana. Gimęs Tulūzoje, G. Santana studijavo Hanoveryje ir Karajano akademijoje Berlyne, yra pelnęs Mendelssohno prizą. Jau daugiau kaip dešimtmetį jis yra svarbiausias Mozarto orkestro (MO), Vokietijos radijo filharmonijos ir Liucernos festivalio orkestrų fagotininkas, taip pat kviestinis pagrindinis Berlyno filharmonijos, Amsterdamo karališkojo „Concertgebouw“ ir Europos kamerinio orkestrų fagotininkas. Kaip solistas koncertavo su daugeliu pasaulio kolektyvų, diriguojant tokiems dirigentams kaip Caudio Abbado, Karelas Markas Chichonas ir Mirga Gražinytė-Tyla. Fagotininko įrašus išleido žinomos kompanijos „Deutsche Grammophon“ ir „Claves“.

Vakaro programoje skambės koncertai fagotui ir orkestrui, kuriuos įrašęs solistas ketina išleisti naują savo kompaktinę plokštelę. Greta koncertų fagotui, Lietuvos kamerinis orkestras pateikia subtilią Onutės Narbutaitės muzikinę drobę „Was There a Butterfly?“ („Ten buvo drugelis?“), Lietuvoje pirmą kartą Šv. Kristoforo kamerinio orkestro atliktą2014 m. festivalyje „Gaida“, o pasaulinė kūrinio premjera įvyko daugiau nei pusmečiu anksčiau Suomijoje, grojo Ostrobotnijos kamerinis orkestras, kurio užsakymu tas kūrinys ir parašytas. Koncerte taip pat išgirsime gilaus lyrizmo ir apmąstymų persmelktas Richardo Strausso „Metamorfozes“ styginiams.

Programai diriguoja Lietuvos scenoje vis dažniau matomas talentingas dirigentas Vilmantas Kaliūnas – Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas, buvęs Sarluiso (Vokietija) apskrities simfoninio orkestro meno vadovas, dirbęs su tokiais orkestrais kaip „Berlyner Sinfonietta“, Sarbriukeno „Collegium Instrumentale“, „Thüringen Philharmonie Gotha“, „Jenaer Philharmonie“, Bulgarijos „Pazardjik Symphony Orchestra“ ir kt., koncertuojantis su ARD konkursų jaunaisiais laureatais ir solistais, tarp kurių buvo ir Guilhaume’as Santana.

Bilietai – 10, 15, 20 Eur

 

Vasario 10 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje

Kamerinės muzikos koncertas „Mettis ir svečiai“

Styginių kvartetas METTIS

Solistai: EVGENIA EPSHTEIN (smuikas), ROKAS VALUNTONIS (fortepijonas)

Programa: LUDWIG VAN BEETHOVEN – Styginių kvartetas Nr. 14 cis-moll, op. 131; ERNEST CHAUSSON – Koncertas smuikui, fortepijonui ir kvartetui, op. 21

Sėkmingai į pasaulio scenas nuo Lietuvos iki Kinijos ir JAV įsiveržęs styginių kvartetas „Mettis“ su svečiais kviečia į išskirtinės kamerinės muzikos programą, kurioje skamba Ludwigo van Beethoveno Styginių kvartetas Nr. 14 cis-moll ir Lietuvoje retai atliekamas Ernesto Chaussono Koncertas smuikui, fortepijonui ir kvartetui, op. 21. Pastarasis opusas laikomas vienu iškiliausių šio prancūzų romantiko kūrinių, jo premjeros sėkmė įkvėpė didelį pasitikėjimą kompozitoriui toliau kurti.

„Mettis“ – tarptautinio styginių kvartetų konkurso Bordo (Prancūzija) II premijos ir specialaus prizo, IX tarptautinio V. E. Rimbotti Fiesole (Italija) konkursų nugalėtojas, Gottfriedo von Einemo fondo (Austrija) apdovanojimo laureatas, nuo 2014 m. Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) narys. 2016 m. debiutavo prestižinėje „Wigmore Hall“ Londone, įvairiose scenose muzikavo su tokiais iškiliais atlikėjais kaip Ysaÿe kvarteto altininkas Miguelis da Silva, Kremonos kvartetas, Mūza Rubackytė ir kiti.

Kvarteto viešnia – smuikininkė Evgenia Epshtein, Tel Avivo ir Roterdamo muzikos akademijų absolventė, įkūrusi „Aviv“ styginių kvartetą, Vokietijos ir Izraelio keturis kartus pripažintą geriausiu jaunimo ansambliu, su juo laimėjusi keletą prestižinių konkursų. Kaip solistė griežė su Vienos, Splito, Oksfordo, Bukarešto ir kt. orkestrais. Taip pat su kvartetu muzikuoja pianistas Rokas Valuntonis, anot žiniasklaidos, jau spėjęs pakerėti klausytojus savo interpretacijoms būdingu nevaržomos fantazijos skrydžiu, plačiai alsuojančios laisvės pojūčiu, scenine charizma. R. Valuntonis yra pelnęs aukščiausius apdovanojimus daugiau nei 20-yje tarptautinių konkursų, tarp kurių – „Nordic piano competition“ Malmėje, M. K. Čiurlionio pianistų konkursas Vilniuje, „Societa Umanitaria music competition“ Milane. 2017 m. jis paskelbtas „City Music Foundation“ atlikėju Londone. 2018 m. gruodžio mėn. pianistas laimėjo I premiją tarptautiniame Kampiljoso (Campillos) konkurse Ispanijoje.

Bilietai – 7, 10

 

 

Vasario 17 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje

Kamerinės muzikos koncertas „J. S. Bacho muzikos visata II“

J. S. Bachas ir Lietuvos XVII–XX a. kompozitorių muzika

Ansamblis MUSICA HUMANA

Solistai: SIMONA LIAMO (sopranas), STEIN SKJERVOLD (baritonas), ROBERTAS BEINARIS (obojus), ULA ČAPLIKAITĖ, ALGIRDAS VIZGIRDA (fleitos), ROBERTAS BEINARIS (obojus), EVALDAS PETKUS (violončelė), GEDIMINAS KVIKLYS (klavesinas)

Dirigentas ALGIRDAS VIZGIRDA

Programoje – Johann Sebastian Bach, Carl Philipp Emanuel Bach,Žygimantas Liauksminas, Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Loreta Narvilaitė, Osvaldas Balakauskas, Algirdas Martinaitis ir kiti

Tai antrasis ciklo „J. S. Bacho muzikos visata“ koncertas, ansamblis „Musica humana“ tęsia savo muzikinę kelionę su J. S. Bacho ir Lietuvos XVII–XX a. kompozitorių muzika. Juk šis baroko genijus įkvėpė daugelį įvairių epochų kompozitorių, tarp kitų – ir Lietuvos kūrėjus.

„Musica humana“ atliks J. S. Bacho Orkestrines siuitas Nr. 1 C-dur, BWV 1066 ir Nr. 2 h-moll, BWV 1067, spinduliuojančias gyvybe ir žėrinčias visomis baroko puošmenomis. „Siuitų šokių melodijose glūdi ir iki mūsų dienų išliko seniai pamirštas elegancijos ir grakštumo pasaulis. Tai idealus rokoko meno simbolis. Jų tobulame žavesyje prasiskverbia ir jėga, ir grakštumas“, – rašė filosofas ir Bacho muzikos tyrinėtojas Albertas Schweitzeris. Bacho siuitos palyginti vėlai pateko į koncertų scenas – prisiminkime, jog autorius 100 metų buvo užmirštas ir tik 1838 m. Felixas Mendelssohnas prikėlė šią muziką naujam gyvenimui.

Koncerte skambės Lietuvos autorių Martyno Krečmerio, Andriaus Rogačevskio, Juozo Naujalio muzika bei mūsų dienų kompozitorių kūriniai: Loretos Narvilaitės „Vienuma“, Vaidos Striaupaitės-Beinarienės „Raktažodis“, Osvaldo Balakausko „Šokių siuita“, Algirdo Martinaičio dainos Marcelijaus Martinaičio žodžiais.

Bilietai – 7, 10 Eur

 

Vasario 23 d. 13 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Muzikos salėje (Knygų mugės metu)

„Orkestro formulė“

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Dirigentas IMANTAS ŠIMKUS

Koncertą veda JUSTĖ JANKAUSKAITĖ

Programoje – Richard Wagner, Sergej Prokofjev, Aram Chačaturian ir kiti

Šio koncerto scenoje – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Kas yra orkestras? Kokius instrumentus, jų grupes matome scenoje, kaip jie skamba, kokie yra garso išgavimo būdai? Kas vadovauja orkestrui ir kokį svarbų atributą orkestro vadovas laiko rankoje? Kas yra orkestrinė faktūra, kokios jos spalvos, dinamika? Kokios užduotys pateikiamos atlikėjams? Kokios subordinacijos ir etikos laikosi orkestro nariai? Kuo pasižymi specifinė muzikų kalba, kaip orkestro nariai reiškia susižavėjimą? Visa tai sužinosite atėję į koncertą visai šeimai „Orkestro formulė“.

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

 

 

Vasario 24 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje

Kamerinės muzikos koncertas „Raimondas Butvila ir Zecharia Plavin“

RAIMONDAS BUTVILA (smuikas)

ZECHARIA PLAVIN (fortepijonas)

Programa: FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY – Sonata smuikui ir fortepijonui, op. 4 f-moll; Sonata smuikui ir fortepijonui F-dur (pirmoji versija, 1838); ZECHARIA PLAVIN – Weidbergo preliudas smuikui ir fortepijonui; Weidbergo sonatina smuikui ir fortepijonui; „Barbora Radvilaitė“ tonali meilės pjesė smuikui ir fortepijonui

Po istoriniais muziejaus skliautais vėl susitinka seni scenos partneriai ir draugai – į Lietuvą iš Venesuelos sugrįžęs smuikininkas Raimondas Butvila ir svečias iš Izraelio pianistas Zecharia Plavinas. „Labai seniai, kai Raimondui ir man buvo devyneri, tamsiomis ir šlapiomis tuometinio sovietinio Vilniaus gatvėmis atėjau pas jį į svečius. Raimondas uždėjo man Jaschos Heifetzo įgrotą Mendelssohno koncerto smuikui ir orkestrui įrašą. Raimondas jau buvo jį ištyrinėjęs, o man tai buvo netikėto skrydžio į padanges staigmena. Neperdėsiu sakydamas, kad Mendelssohnas apjungė mūsų su Raimondu gyvenimus ir leido mūsų meninei draugystei plėtoti tolimesnes idėjas. Mane ši draugystė pastūmėjo parašyti nemažai kūrinių, o Raimondas kilniai sutiko su manim juos atlikti“, – apie šio koncerto idėją rašo Zecharia Plavinas. Koncerte skambės ir naujausi šio plačių pažiūrų pianisto, muzikologo ir kompozitoriaus kūriniai – atlikėjų draugo kompozitoriaus Rono Weidbergo „draugiški portretai“ ir funkcionalia harmonija grįsta muzikinė esė „Barbora Radvilaitė“.

Bilietai – 5, 7 Eur

 

KONCERTAI   KITUOSE  MIESTUOSE

 

 

Vasario 7 d., ketvirtadienį, 13 val. Ukmergės kultūros centre

Koncertas visai šeimai „Orkestro formulė“

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Dirigentas IMANTAS ŠIMKUS

Koncertą veda JUSTĖ JANKAUSKAITĖ

Programoje – Richard Wagner, Sergej Prokofjev, Aram Chačaturian ir kiti

Edukacinę programą sudarė Simona Zajančauskaitė, Imantas Šimkus

Šio koncerto scenoje – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Kas yra orkestras? Kokius instrumentus, jų grupes matome scenoje, kaip jie skamba, kokie yra garso išgavimo būdai? Kas vadovauja orkestrui ir kokį svarbų atributą orkestro vadovas laiko rankoje? Kas yra orkestrinė faktūra, kokios jos spalvos, dinamika? Kokios užduotys pateikiamos atlikėjams? Kokios subordinacijos ir etikos laikosi orkestro nariai? Kuo pasižymi specifinė muzikų kalba, kaip orkestro nariai reiškia susižavėjimą? Visa tai sužinosite atėję į koncertą visai šeimai „Orkestro formulė“.

Bilietai – 3, 5 Eur

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

 

 

Vasario 10 d., sekmadienį, 15 val. Utenos kultūros centre

Orkestro muzikos koncertas „Orkestro DNR“

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Solistai – LNSO muzikantai: VALENTINAS GELGOTAS (fleita), RAIMONDA VIRVYTIENĖ (fleita), ALBINAS GRAŽULIS (trombonas), ANDRIUS ŽIŪRA (klarnetas), JULIUS KLIMAVIČIUS (fagotas), EDMUNDAS KULIKAUSKAS (violončelė), AGNĖ ŠVAGŽDYTĖ (smuikas), ANDRIUS REKAŠIUS (vibrafonas), MINDAUGAS GECEVIČIUS (valtorna), TOMAS BIELIAUSKAS (obojus)

Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS. Koncertą veda muzikologas VIKTORAS GERULAITIS

Programa: ANTONIO VIVALDI – Koncertas obojui, styginiams ir klavesinui C-dur, RV 447; CARL MARIA VON WEBER – „Vengriškas andante ir rondo“, versija fagotui ir orkestrui, op. 35; PAUL DUKAS – „Villanelle“ valtornai ir orkestrui; NINO ROTA – Koncerto in C trombonui ir orkestrui II d. Lento, ben ritmato ir III d. Allegro moderato; ARVYDAS MALCYS – „Izabelės sapnas“ violončelei ir styginių orkestrui; GEORGS PELĒCIS– „Žydintis jazminas“ smuikui, vibrafonui ir kameriniam orkestrui; AARON COPLAND – Koncertas klarnetui ir orkestrui; FRANZ DOPPLER, KARL DOPPLER – „Rigoletto-Fantasie“ dviem fleitoms ir orkestrui, op. 38

„Susipažinkime su orkestru iš arčiau“ – tai koncerto motto, kuris jau tapo gražia tradicija. Kasmet metų pradžioje Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO) rengia muzikinį prisistatymą, kuriame visas būrys talentingų LNSO muzikantų demonstruoja savo meistriškumą atlikdami įdomias, retai skambančias partitūras solo su orkestru. Tai muzikantai nuo stygininkų iki pūtikų, nuo pirmojo orkestro pulto iki boso partijų atlikėjo. Visi jie į sceną žengia kaip solistai. Šių metų pasirodymo programoje – įvairių epochų kūriniai, atspindintys kiekvieno soluojančio instrumento galimybes ir virtuoziškumą. Tarp kūrinių – dvi šių laikų muzikos kompozicijos. Tai – kaimyninės Latvijos kūrėjo Georgo Pelēcio miniatiūra, netradiciškai gretinanti du solistus – smuiką ir vibrafoną. Taip pat girdėsime LNSO violončelininko bei kompozitoriaus Arvydo Malcio „Izabelės sapną“ violončelei ir styginių orkestrui. Koncerto programą komentuoja charizmatiškasis muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Bilietai – 3, 5 Eur

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

 

 

Vasario 24 d., sekmadienį, 14 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje

Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Žvėrių karnavalas“

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

Solistai: SIMONAS MIKNIUS (fortepijonas)

SIMONAS POŠKA (fortepijonas)

RUGILĖ JUKNEVIČIŪTĖ (violončelė)

RAPOLAS BARTULIS (klarnetas)

Dirigentas VILMANTAS KALIŪNAS

Aktorius PAULIUS MARKEVIČIUS

Programoje – Camille’io Saint-Saënso fantazija „Žvėrių karnavalas“

Šiame koncerte su Lietuvos kameriniu orkestru muzikuoja jaunieji talentai, globojami M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“.

Prancūzų kompozitoriaus Camille’io Saint-Saënso fantazija „Žvėrių karnavalas“ sukurta 1886 metais. Tai programinė siuita iš keturiolikos pjesių, trykštanti humoru ir kupina taiklių žanrinių vaizdelių:

Liūto introdukcija ir karališkas maršas / Vištos ir gaidžiai / Mulai / Vėžliai / Dramblys / Kengūros / Akvariumas / Ilgaausiai personažai / Gegutė miško tankmėje / Paukščių narvas / Pianistai / Fosilijos / Gulbė / Finalas

Koncerte išgirsime ir amerikiečių poeto Ogdeno Nasho (1902–1971) poemą „Žvėrių karnavalas“, sukurtą šiam C. Saint-Saënso kūriniui.

Daugiau informacijos apie Filharmonijos rengiamus koncertus rasite interneto svetainėje www.filharmonija.lt.

Filharmonija pasilieka teisę keisti koncertų programas ir jų atlikėjus.

Primename, kad koncertų metu fotografuoti, filmuoti ar daryti garso įrašus be Filharmonijos administracijos leidimo draudžiama. Žiniasklaidos atstovai, ketinantys fotografuoti, filmuoti ar daryti garso įrašą Filharmonijos patalpose, turėtų kreiptis į LNF Visuomenės informavimo skyrių.


  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Turininga viešnagė Pakiršinio dvare

  • Pažink LatvijąPolitikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai