NAUJIENOS

XX tulpių žydėjimo šventė bus kitokia

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 11–12 dienomis Burbiškio dvare (Radviliškio rajonas) vyko devynioliktoji Tulpių žyrėjimo šventė. Kaip ir įprasta, radviliškiečiai sulaukė gausaus svečių būrio. Tarp jų pasidžiaugti švente atvyko Eupos Parlamento nariai Vilija Blinkevičiūtė, Vytenis Andriukaitis, Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Aurimas Gaidžiūnas, Vytautas Juozapaitis, Audrys Šimas, Petras Nevulis, savivaldybės partneriai iš Latvijos, lenkijos, Ukrainos, Sakartvelo, Baltarusijos, Burbiškio dvarą Radvilišio ir visos Lietuvos žmonėms padovanojusio Adomo Baženskio sūnūs Andžėjus ir Jurgis su šeimomis. 
Kaip ir įprasta, pasigrožėti daugiau kaip 450 rūšių išsiskleidusiais tulpių žiedais per abi dienas atvyko tūkstančiai svečių iš įvairių Lietuvos vietų.  Jiems buvo pasiūlyta turtinga kultūrinė ir pramogų programa tiek suaugusiems, tiek vaikams. „Manau, kad devynioliktoji Tulpių žydėjimo  šventė yra kaip ir vieno etapo pabaiga. Dvidešimtoji šventė bus kitokia. Išnaudosime erdves, kurių iki šiol dar neišnaudojome, o dvare siūlomos pramogos padės pajusti Burbiškio grožį ne tik per tulpių žydėjimą, bet ištisą vasarą“, – pasidžiaugęs švente planus praskleidžia Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.
per Tulpių žydėjimo šventę Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis ir Minsko rajono vykdomojo komiteto pirmininkas Ivanas Krupko pasirašė bendradarbiavimo sutartį.  Tai, kaip pažymėjo meras, jau tryliktoji sutartis. radviliškio rajono partneriai – trys Lenkijos, trys Baltarusijos, Ukrainos, Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos, Sakartvelo, Latvijos, Izraelio mietai ar regionai. Liepos 6 dieną bendradarbiavimo sutartį ketinama pasirašyti su dar vienu Izraelio miestu. „Gegužės mėnesio pabaigoje mero pavaduotojas vyksta į Moldovą. Tikimės, kad mūsų partnerių būrys dar pasipildys“, – tikisi meras.
Jo teigimu, tarptautinis bendradarbiavimas tapo Radviliškio rajono kolektyvų tradicija. Naujausias vizitas – Radviliškio „Žvaigždutės“ vaikų darželio kolektyvo išvyka į Gniezną, kur bus diskutuojama apie ikimokyklinį ugdymą. „Puiku, kad rajone susiformavo tokios tradicijos, padedančios plačiau pasižiūrėti į sprendžiamas problemas, ir pristatant Radviliškio rajoną“, – pasidžiaugia meras Antanas Čepononis.

Karolina Baltmiškė
Autorės nuotrauka
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama