Bendruomeniškumas pažadina dėkingumą


Miestas:
Bendruomeniškumas pažadina dėkingumą
Lygiadienį sutikau su Vilniaus VIršuliškių bendruomenė, o kartu pasikalbėjome ir rūpimais klausimais, aptarėme, kas skatina ir kas stabdo miestų bendruomenių veiklą.
Žinoma, visada įdomu ir paberduati yra ir su  jaunaisiais draugais. Visada mielai naudojuosi šia proga. Prieš kelias dienas turėjau malonią akimirką pabendrauti su Viršuliškių jaunimu, šokančiu gatvės šokių kolektyvuose ar šiaip mielais, įdomiais ir komunikabiliais moksleiviais. Tai – išskirtiniai pašnekovai, spinduliuojantys savo nuoširdumu, draugiškumu, idėjų proveržio ir neribotos fantazijos laisve. Kas labiausiai ir įkvepia, praskaidrina nuotaiką, skatina nenuleisti rankų dirbant jų ateities labui, atveriant jiems kelius naujų galimybių, neįprastų idėjų, neišbandytų kelių ir nuolatinio augimo proveržio laisvei. Smagiausia buvo sutikti labai šaunų, veržlų ir žingeidų savo jaunąjį draugą Dominyką. Su juo susipažinome ir labai šauniai pabendravome vasarą Druskininkuose Tarptautinio bėgimo maratono metu. Šįkart jis mane pažino ir drąsiai pribėgo pasikalbėti, atsivesdamas kartu supažindinti ir savo klasioką. Tai buvo pačios laimingiausios ir labiausiai įkvepiančios bendruomeninės šventės akimirkos, kaip ir optimizmo kupini neįgaliųjų atlikėjų grupės smagiai, entuziastingai ir užvedančiai sudainuoti dainos žodžiai: 
O aš šalia tavęs tokia laiminga 
O aš šalia tavęs tokia maža 
Ir nieko, rodos, man daugiau nestinga 
Gal po laiminga aš gimiau žvaigžde...
Su malonumu prisimenu ir smagią i Tiltų bendruomenės (Trakų raj.) bitininkų šventę „Kvepia medumi mūsų stalas", kuri buvo minima  kartu su kaimo 240 metų jubiliejumi bei Tiltų girininkijos 55-ąsias metines. Šventės metu pagerbti ir bendruomenės jubiliatai, įteiktos padėkos labiausiai nusipelniusiems bendruomenės aktyvistams: kultūros, kulinarinio paveldo, ekologinio sąmoningumo, bendruomeninių veiklų puoselėtojams. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vardu už ekologines iniciatyvas ir gamtosaugos projektus, miškininkystės iniciatyvų puoselėjimą įteikiau padėkas girininkijos darbuotojams ir ugniagesių gelbėtojų komandos nariams.
Šventės dalyvius linksmino folkloro kolektyvai, kapelos, liepsnojo bendruomenės laužas. 
Smagu buvo sutikti Tiltuose buvusius kolegas iš Žemės ūkio ministerijos, pabendrauti su Tiltų kaimo šviesuoliais, svečiais iš mano gimtųjų Druskininkų, Varėnos, Trakų. Taip pat su vietos girininku ir ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovu aptarti jų problemas, išgirsti jų pasiūlymus, puoselėjamas idėjas.
Malonu, kai žmonės turi galimybės pabūti kartu. Tai juos suartina, sutelkia bendrai veiklai, kuriant jaukesnę aplinką ir nuoširdesnius tarpusavio santykius.
 
Virginija Vingrienė
Seimo narė
 
Mano Krastas