NAUJIENOS

Vilniaus miesto savivaldybė sveikina taikos susitarimą „Lidl“ byloje

Kategorija:

Miestas:
Vilniaus miesto savivaldybė sveikina teismo sprendimą bendrovės „Lidl Lietuva” įsigyto pastato Giraitės g. 3 byloje ir primena, jog niekuomet neprieštaravo investiciniam projektui, o pastato griovimo leidimą sustabdė, nes to reikalavo  Lietuvos architektų sąjunga ir Kultūros paveldo departamentas. 

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius yra minėjęs, jog visiškai nepateisinama tokia situacija, kad kol pastatas buvo valstybės rankose, į jokius paveldo sąrašus jis nebuvo įtrauktas, o kai tik buvo privatizuotas, iš karto atsirado interesas jį paversti kultūros vertybe.

„Džiaugiuosi, kad visos pusės galiausiai pripažino, kad tokia situacija negalima, ir savivaldybė gali išduoti visus reikalingus leidimus, kas leis šią vietą paversti vilniečių naudojama miestui tinkančia erdve”, – sako meras Remigijus Šimašius.

Praėjusių metų pabaigoje vykusiame architektūriniame konkurse, kuris surengtas bendradarbiaujant savivaldybei, Lietuvos architektų sąjungai ir bendrovei „Lidl Lietuva“, geriausiu architektūriniu pasiūlymu biurų parkui Giraitės g. 3 Vilniuje pripažintas UAB „DO ARCHITECTS“ projektas. Antroji vieta atiteko UAB „Architektūros kūrybinei grupei“. Trečiąją vietą pasidalijo dvi komandos: UAB „Unitectus“ ir MB „Domino Navidausko architektų studija“.

Pateiktus darbus vertino komisija iš architektūros, kultūros paveldo specialistų, UAB „Lidl Lietuva“ bei Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovų.


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama