NAUJIENOS

Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijos naudingos trumpoms maisto tiekimo grandinėms

Kategorija:

Miestas:

Viešųjų pirkimų tarnyba, atlikusi 50-ies maisto produktų pirkimų dokumentų analizę, pateikė rekomendacijas, kurios skatintų  maisto produktų pirkimuose dalyvauti ne tik stambius tiekėjus.

Visų pirma, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) perkančiosioms organizacijoms  rekomenduoja į atskiras pirkimo dalis išskaidyti stambias prekių grupes  - mėsą, vaisius, daržoves. Rekomenduojama atskirai organizuoti kiaulienos, jautienos, vištienos, kalakutienos, triušienos, vaisių ir daržovių bei vietinių augintojų ir atvežtinių vaisių bei daržovių pirkimus.

Taip pat rekomenduojama tiek vietinius, tiek atvežtinius vaisius ir daržoves skaidyti pagal jų sezoniškumą.

Kaip teigia VPT, perkančiosios organizacijos dažnai argumentuoja, kad „atskirų pirkimo pozicijų apimtis yra nedidelė, o dauguma didmenine prekyba užsiimančių tiekėjų turi galimybę pateikti pasiūlymus visai pirkimo apimčiai“, tačiau taip sukuriama situacija, kad pirkime gali dalyvauti tik stambieji tiekėjai, o smulkiajam ir vidutiniam verslui dalyvauti pirkimuose galimybės nesudaromos, arba jie yra priversti jungtis.

Daugiau informacijos galima rasti čia.

Todėl žemės ūkio produkcijos gamintojai, manydami, kad gali pateikti pasiūlymą vykdant tam tikrų produktų pirkimo procedūras, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo VII skyriaus nustatyta tvarka (102 straipsnis), gali teikti pretenzijas perkančiajai organizacijai, jeigu pirkimas neskaidomas į dalis ir taip neužtikrinama tiekėjų konkurencija.

ŽŪM inf.


Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama