NAUJIENOS

Vakaras Verbūnuose „Nupinsim draugystės vainiką“

Kategorija:

Miestas:
„Net ir paprasčiausias kaimas, ir tas juk ne iš karto pasidaro savas. Jeigu mes dėl jo neatsisakysime viso pasaulio, jeigu mes nepamilsime jo tradicijų, jo papročių, jo veidų, mes niekad nepamatysime jame to, kuo jis kai kuriems iš mūsų yra Tėvynė“.                                                                           Antuanas de Sent-Egziuperi
Lietingą  spalio 28-tosios vakarą verbūniečiai ir svečiai rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės Verbūnų filialo salę, kur vyko šventė „Nupinsim draugystės vainiką“, skirta bendruomenių metams ir asociacijos „Verbūnų bendruomenė“ 10-mečiui paminėti.
Šie metai ne tik bendruomenių, bet ir bibliotekų metai. Verbūnų bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė paruošė ir įgyvendino projektą „Verbūnai – čia mūsų etninė savastis, čia aš gyvenu“. Projektą rėmė LR kultūros taryba, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Asociacija „Verbūnų bendruomenė“. Tuo pačiu pavadinimu sukurtas filmas. Vakaro dalyviams buvo puiki proga susipažinti su Verbūnų kaimo istorija, pamatyti pažįstamus veidus, išgirsti garbaus amžiaus žmonių išsakytas mintis.
Šventės metu buvo pasveikinti jubiliatai, jaunų šeimų atžalos, tylos minute pagerbti bendruomenės nariai, išėję Anapilin. Asociacijos „Verbūnų bendruomenė“ pirmininkas Algimantas Ivaškevičius padėkojo rėmėjams ir aktyviausiems bendruomenės nariams už bendrai nuveiktus darbus ir surengtas šventes. Per 10 bendruomenės gyvavimo metų paruošti ir įgyvendinti 12 projektų: 8 iš jų – Šiaulių rajono savivaldybės finansuojami sveikatingumo projektai, leidę bendruomenės nariams organizuoti ekskursijas į Druskininkus, Ventspilį, Birštoną, Zarasus, Anykščius, Rumšiškes, Panemunės pilis, Rambyno kalną, Nidą. 2008 metais įgyvendintas Lietuvos respublikos Žemės ūkio ministerijos finansuotas projektas „Gyvenimas ir nebūtis – šalia“– įrengti bendruomenės namai. 2010-2012 metais įgyvendintas Europos sąjungos finansuotas projektas „Koks kraštas – toks ir raštas“– įsigyti tautiniai kostiumai, avalynė ir kt. Šiemet paruošti ir įgyvendinti 3 projektai: Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos finansuojamas projektas „Šventa Ona – duonos ponia“. Lėšos panaudotos kaimo šventės organizavimui; Šiaulių rajono savivaldybės finansuotas sveikatingumo projektas „Aktyvūs ir stiprūs“ Organizuota kelionė į Jurmalą; Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotas projektas „Bendruomeniškumo keliu“ – atnaujinta veja, pasodinti dekoratyviniai augalai, įsigyta 10 suolų, 4 šviestuvai,  vaikų žaidimo aikštelė ir vaikų žaidimų kompleksas, 12 komplektų vaikiškų tautinių kostiumų, armonika, būgnas, fotoaparatas, 2 garso stiprinimo kolonėlės.
Vakaro vedėjos ir bendruomenės projektų bendraautorės bei įgyvendintojos Ona Baranauskienė ir Rasa Jurgaitienė pasidžiaugė, kad Verbūnų bendruomenė daro tai, kas svarbiausia: puoselėja kaimo grožį, palaiko gyvybingumą, aktyviai dalyvauja kultūrinėje veikloje. Šventiniame vakare išgirstus faktus iliustravo ir sušildė pasipuošusios spalvingais tautiniais rūbais scenoje besisukančios Verbūnų folkloro ansamblio „Rugelis“ šokėjos, vaikų ir jaunimo poros, jų vadovės  –  O. Baranauskienė ir R. Jurgaitienė, puikią nuotaiką dovanoję Bazilionų filialo liaudiškos muzikos kapelos „Dubysa“ koncertiniai numeriai, vadovas V. Dauskurdis, Verbūnų filialo meno vadovo Manto Markušenkos pramoginės muzikos garsai.
Šiltų sveikinimo žodžių negailėjo vakaro svečiai: Kužių parapijos klebonas Tomas Reinys,  Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Lietuvos Respublikos Seimo narės padėjėja Gitana Kudulienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, Lukšių bendruomenės pirmininkė Vidutė Meižienė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Naisių filialo kultūros darbuotojos Danutė Kazlauskienė ir Benita Dabregienė.
 

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro

Verbūnų filialo informacija

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama