Vaizdo stebėjimas

Kategorija:

Miestas:
Vaizdo stebėjimas
Vaizdo stebėjimas  – veiksmas, padedantis apsaugoti tam tikras teritorijas nuo vagių ir pan. Vaizdo stebėjimas neįsivaizduojamas be kamerų. Vaizdą fiksuojančios kameros – pagrindinis stebėjimo sistemų elementas.  Jų pasirinkimas rinkoje yra pakankamai didelis, todėl išsirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga. Reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus.
Ar norite, kad vaizdo stebėjimo kamera būtų nematoma ar kad veiktų kaip vizuali vagių atgrasymo priemonė?
Tai nulems, kokią kamerą pasirinksite. Pavyzdžiui, kupolinės vaizdo stebėjimo kameros yra tinkamiausios naudoti diskretiškam aplinkos stebėjimui, nes jos yra  mažos pusiau sferinės formos. Tokios kameros bus beveik nepastebimos, todėl nekris žmonėms į akis. Dėžutės formos kameros (angl. box cameras) skirtos atbaidyti vagis, nes jos yra lengvai pastebimos, didelės, atkreipiančios dėmesį. Jos atgraso vagis.
Ar vaizdo stebėjimo kameros bus naudojamos namo viduje ar išorėje?
Nors dauguma modernių vaizdo stebėjimo kamerų gali būti naudojamos ir iš vidaus, ir iš išorės, svarbu apsvarstyti tokius dalykus kaip montavimas ir korpusas. Jeigu kamera bus montuojama ypač šaltoje aplinkoje, ji turi būti patvaraus dizaino bei turėti integruotą šildytuvą, kad galėtų tinkamai veikti nepaisant oro temperatūros.
Tokiose pramonės šakose kaip transportas taip pat svarbu pasirinkti tvirtą vaizdo stebėjimo sprendimą, kuris galėtų patikimai veikti net nepalankiausioje aplinkoje ir kur gali būti aukštas vibracijos lygis. Taigi kiekvienai aplinkai tinka skirtingos vaizdo stebėjimo kameros.
Kokio dydžio teritoriją norite aprėpti?
Teritorija, kurią norite aprėpti stebėjimo sistema, nulems vaizdo stebėjimo kameros pasirinkimą. Norint įvertinti reikalingų kamerų kiekį ir tipus, naudinga parengti konkrečios vietovės techninį piešinį. PTZ valdomos kameros geriausiai tinka didesniems plotams, nes jos pasižymi plačiu vaizdo stebėjimo  kampu ir galimybe padidinti tam tikrus vaizdus.
Tai reiškia, kad stebėjimo tinklai gali būti įrengti naudojant mažiau vaizdo stebėjimo kamerų, kamerų įrengimui išleidžiant mažiau pinigų. Net esant didžiausiam stebėjimo kampui, vaizdo kokybė išlieka puiki.
Palyginimui, mažesnio ploto stebėjimui tikėtina, kad reikės statinių kamerų. Taip pat yra skirtingų tipų tinklai, kurių reikia, atsižvelgiant į plotą, kurį norite stebėti.
Daugeliui įmonių reikalingas tik LAN tinklas; tačiau dideliems tinklams reikės WAN tinklo.
 

Mano Krastas