NAUJIENOS

Vaikų priežiūra: suteikite mažyliams teigiamą aplinką

Kategorija:

Miestas:
Tikriausiai visi sutiksite su teiginiu: laimingas vaikas – laiminga šeima. Todėl vaikų priežiūra ir auklėjimas dažnai tėvams tampa ne tik maloniu rūpesčiu, bet ir nemenku išbandymu. Kol mažyliu namuose rūpinasi tėvai jie patys sprendžia kas geriausia ir reikalingiausia jų vaikui. Tačiau atėjus metui lankyti darželį, kyla nerimas dėl to, kaip seksis mažyliui pritapti naujame ir svetimame pasaulyje. Todėl tinkamo darželio paieška tampa nemažai streso keliančia situacija kiekvienoje šeimoje.
Turintys patirties tokioje praktikoje specialistai teigia, jog visai nesvarbu ar rinksitės privatų ar valstybinį vaikų darželį, turite atkreipti dėmesį į keletą kriterijų. Svarbiausia, ką turite žinoti yra tai, jog vaikystė – tai amžius, kada formuojasi žmogaus asmenybė. Todėl vaikų priežiūra ir ugdymas duos puikių rezultatų tik teigiamoje bei ugdančioje aplinkoje.
Paprastai vienas iš tėvų pirmosiomis dienomis vaikų darželyje užsibūna šiek tiek ilgiau. Todėl atkreipkite dėmesį, kaip ten jaučiasi kiti vaikai. Jeigu jie natūraliai bendrauja su bendraamžiais ir net svetimais žmonėmis, noriai atlieka užduotėles, tuomet galima daryti išvadą, jog tokia ugdymo įstaiga dirba teigiama linkme.
Antras dalykas į ką reiktų atkreipti dėmesį – ar Jums patiems jauku ir drąsu bendrauti su auklėtojomis, klausti rūpimų klausimų ir ar gaunate atvirus bei išsamius atsakymus. Vaikai dažniauiai stebi ir kartoja suaugusiųjų elgesį. Todėl netinkamas personalo bendravimas su Jumis tikriausiai netiks ir mažyliui.
Be jokios abejonės nepamirškite pasidomėti kokia veikla visą dieną užsiims Jūsų vaikas. Pamokėlės, įvairių užduočių atlikimas, bedri grupės žaidimai, kalbų mokymasis – labai svarbūs aspektai vaiko ugdyme. Tačiau nepamirškite, jog ir vaikams reikia duoti laisvo laiko, kai jis pats gali spręsti ką veikti, kaip panaudoti savo laisvalaikį. Tokiu būdu formuojasi mažo žmogučio savarankiškumas ir gebėjimas efektyviai planuoti bei išnaudoti laiką.
Kiekvienas Jūsų puikiai pažįstate savo vaiką ir žinote kažkokius individualius jo charakterio bruožus. Jokiu būdu neslėpkite to nuo darželio personalo. Atvirkščiai, tai puiki proga pamatyti koks požiūris toje įstaigoje taikomas į vaiko individualumą. Pats svarbiausias dalykas – tai pagarba mažai asmenybei ir rodomas dėmesys. Tuo tarpu netinkamo vaiko elgesio nederėtų toleruoti. Tik apie tai su juo reikėtų kalbėtis individualiai, o ne smerkiant ar išjuokiant prieš kitus vaikus.
 
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama