NAUJIENOS
Joniškiečiai kuria savo tradicijas sostinėje

Vaikščiojimo nauda ir galimos klaidos vaikštant

Kategorija:

Miestas:
Vienas iš pagrindinių lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių yra fizinis pasyvumas. Atlikta gausybė mokslinių tyrimų, patvirtinančių, jog fizinis pasyvumas yra svarbus antsvorio bei nutukimo, II tipo cukrinio diabeto, dislipidemijos, osteoporozės, depresijos, kai kurių vėžio formų ir kitų susirgimų išsivystymo rizikos veiksnys.
„Šiandien žmogui fizinis aktyvumas nėra gyvybiškai būtinas. Juk nebereikia medžioti, žvejoti, persekioti grobio, rinkti uogų, augalų ar malkų laužui. Šiandien, praleidę darbo dieną prie kompiuterio, liftu nusileidžiame prie savo automobilio. Prekybos centre eskalatoriumi pakylame į antrąjį aukštą. Parduotuvėse lentynos lūžta nuo energijos suteikiančių produktų, kurie dažnai yra riebūs ir turi daug cukraus“ (Lars Thool. Visapusiškas kūno treniravimas). Taigi didžioji dalis suaugusio žmogaus paros laiko skiriama profesinei veiklai ir įvairiems namų ruošos ar ūkio darbams, važiavimui įvairiu transportu. O laisvalaikį dažnai „suryja“ televizija, kompiuteris, socialiniai tinklai. Toks ar panašus gyvenimo būdas lėtai, bet užtikrintai plinta visame ekonomiškai išsivysčiusiame pasaulyje.
Todėl Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai parengė naują, aktualų lankstuką apie pačią pigiausią ir paprasčiausią fizinio aktyvumo rūšį – vaikščiojimą – „Vaikščiojimo nauda ir galimos klaidos vaikštant“. Jį ir kitus lankstukus galite skaityti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės „Atmintinės, lankstukai, plakatai − Fizinis aktyvumas“ skiltyje.
 
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro
Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjo pavaduotojas
Remigijus Zumeras
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama