NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Ukmergės ligoninėje dirbs vienas pirmųjų Lietuvoje skubiosios medicinos gydytojų

Kategorija:

Miestas:
Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas rugpjūčio 1-ąją apsilankė Ukmergės ligoninėje ir pasveikino jos vadovą -  antrajai kadencijai vyriausiojo gydytojo pareigose likusį Rimvydą Civilką bei naujus ligoninės darbuotojus: Priėmimo skyriaus vedėją -  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) pirmosios skubiosios medicinos gydytojų laidos specialistą Laimoną Mišeikį, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kineziterapeutą Tomą Kiltinavičių bei Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus slaugytoją Kamilę Lukoševičiūtę.
Nuo 2000 metų Ukmergės ligoninėje dirbantis chirurgas R. Civilka jos vadovu tapo 2013 metų rugpjūčio 1 dieną. Prieš baigiantis penkerių metų jo kadencijai savivaldybė šių metų balandį buvo paskelbusi naują konkursą vyriausiojo ligoninės gydytojo  pareigoms užimti. Gegužės 23 dieną įvykusiame konkurse R. Civilka buvo vienintelis pretendentas. Jis surinko reikiamą balų skaičių ir buvo paskelbtas laimėtoju.
Pastaraisiais metais, vadovaudamas Ukmergės ligoninei, R. Civilka aktyviai įsijungė į Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) veiklą. 2017 metų kovo 31 dieną jis buvo išrinktas į LGVS Tarybą, o nuo šių metų gegužės 17-osios – į LGVS Valdybos narius.
L. Mišeikis – vienas iš pirmųjų septynių šiais metais LSMU ir Vilniaus universiteto parengtų skubiosios medicinos gydytojų rezidentų, kurie stažavosi JAV bei puikiai išlaikė Europos Skubiosios medicinos egzaminų centro, esančio Belgijoje, Antverpeno mieste, egzaminus ir atitinka visus aukščiausius šiai specialybei keliamus tarptautinius reikalavimus. Naujieji gydytojai visą parą be kitų specialistų pagalbos galės atlikti visas gyvybę gelbstinčias procedūras – suteikti skubiąją medicinos pagalbą tiek vaikams, tiek suaugusiems, mirštantiems ar besiskundžiantiems gerklės skausmu, patyrusiems sunkias traumas ar miokardo infarktą.
Pagal aukščiausius pasaulio standartus Lietuvoje parengti pirmieji skubiosios medicinos pagalbos gydytojai darbus susirado Kauno ir Vilniaus gydymo įstaigose, o L. Mišeikis savo pagrindine darboviete pasirinko Ukmergė ligoninę. Jaunasis gydytojas dar papildomai darbuosis LSMU ligoninės Kauno klinikų Traumų ir Skubiosios pagalbos centre bei LSMU Skubiosios medicinos klinikos akademiniu patarėju rezidentams.
„Skubios medicinos pagalbos arba Priėmimo skyrius - kiekvienos ligoninės veidas. Ir taip yra visame pasaulyje.  Nenuostabu, kad čia dirbantys yra ir patys blogiausi. Ir tai normalu – ligoninės Priėmimo skyrius sulaukia daugybės pacientų – nuo mažo iki didelio, nuo sergančio iki nesergančio. Apie tai, kaip juos sutiko Priėmimo skyriuje, žmonės susidaro nuomonę ir apie visą ligoninę.
Savo darbe norėčiau kuo daugiau objektyvumo, gydytojų darbo duomenų, rodiklių“, - kalbėjo naujasis Priėmimo skyriaus vedėjas.
„Labai džiaugiuosi ir sveikinu, kad pasirinkote mūsų miestą. Žinant, jog jūsų -  pagal aukščiausius pasaulio standartus parengtų skubiosios medicinos gydytojų - laukia visa Lietuva, visas pasaulis, mums tai labai svarbu.
Savivaldybė prisideda prie pagrindinių investicijų ligoninei. Šiuo metu mūsų galvos skausmas – ligoninės operacinis blokas. Labai tikimės kitais metais visus darbus jame pabaigti. O po to ateis eilė ir Priėmimo skyriui. Laukiame jūsų pasiūlymų, pastebėjimų“, - kalbėjo R. Janickas.
Pasak R. Civilkos, specialiai skubiajai medicinos pagalbai teikti paruoštas gydytojas bus didžiulė pagalba ir kitos specializacijos ligoninės medikams – jie žymiai rečiau bus iškviečiami į Priėmimo skyrių apžiūrėti ligonių, čia besikreipiantys gaus aukščiausio lygio pirmąją medicinos pagalbą.
„Turbūt visiems aišku, koks svarbus yra šis skyrius, kokie didžiuliai srautai ligonių ten kreipiasi ir jų nuolat tik daugėja. Darbo dieną čia apsilanko 50-100, o savaitgaliais ar švenčių dienomis – 100-200 žmonių. Dėl didžiulių eilių nepatekdami pas šeimos gydytojus, žmonės tiesiog masiškai vyksta į ligoninės Priėmimo skyrių“ , - sakė Ukmergės ligoninės vadovas.
Pasak jo, Priėmimo skyrius vedėjo neturėjo nuo 2017 metų spalio, kuomet šiam skyriui vadovavęs gydytojas Valdemaras Macionis ėmė vadovauti kitam ligoninės skyriui - Palaikomojo gydymo ir slaugos. Žinią, kad Ukmergės ligoninei reikia Priėmimo skyriaus vedėjo paskleidė čia naktimis budintys ir tik gražiai apie darbą Ukmergėje atsiliepiantys skubiosios medicinos pagalbos rezidentai iš LSMU.
R. Civilka pasidžiaugė, kad Ukmergės ligoninės specialistų gretas papildė ir daugiau naujų jaunų žmonių.
Liepos mėnesį  Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje pradėjo dirbti slaugytoja K. Lukoševičiūtė, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje - ką tik studijas baigęs kineziterapeutas T. Kiltinavičius, Radiologijos skyriuje – radiologas Julius Vidikas,  Odontologijos paslaugų skyriuje – odontologas Martynas Pempė.
Jau daugiau nei pusmetį ligoninėje konsultantu dirba ir vaikų chirurgas Jonas Povilavičius. Santaros klinikų filialo - Vaikų ligoninės gydytojas Ukmergėje vaikams atlieka planines operacijas (iš viso jau buvo 10), atvyksta iškvietus skubiais atvejais.
Nuo rugpjūčio 7 dienos Ukmergės ligoninėje pastoviai pradės dirbti dar dvi medikės. Tai - gydytoja gastroenterologė Diana Ramanauskienė, kuri ne tik konsultuos pacientus Konsultacinėje poliklinikoje, bet ir atliks skrandžio endoskopijas, žarnyno tyrimus, echoskopijas bei ką tik studijas baigusi radiologijos technologė Evelina Šeduikytė.
„Jau nebėra taip blogai, kai buvo. Šiuo metu mums trūksta tik kelių gydytojų. Visuose skyriuose sukomplektuoti pakankamai geri darbuotojų deriniai. Kartu darbuojasi ir patyrę, ir nauji, ką tik mokslus baigę specialistai“, - sakė R. Civilka.
Jis pasidalijo ir dar viena gera naujiena - liepos 28-ąją  Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje atliktos pirmosios hemodializės procedūros, kurių metu, prijungus specialų aparatą, dar vadinamą dirbtiniu inkstu, valomas ligonio kraujas, pašalinant nereikalingus medžiagų apykaitos produktus ir skysčius.
„Dar prieš pusmetį įsigijome hemodializės aparatą, siuntėme darbuotojus į mokymus, ilgai tvarkėme visus leidimus Akreditavimo tarnyboje, tam, kad galėtume daryti šias procedūras. Ir tik visai neseniai gavome visus patvirtinimus bei leidimus hemodializėms atlikti“, - teigė R.Civilka.
R. Janickas naujuosius ligoninės darbuotojus informavo, jog Ukmergės rajono savivaldybė jau beveik dešimtmetį suteikia tarnybinius butus jauniems, į rajoną dirbti atvykstantiems gydytojams. Savivaldybės tarybos sprendimu yra patvirtintas ne tik socialinių būstų, bet ir tarnybinių gyvenamųjų patalpų fondas. Šiuolaikiški tarnybiniai butai įrengiami naujai pastatytuose arba renovuotuose pastatuose. Tokiame bute medikai gali gyventi terminuotai – iki kol pasikeis jų darbo pobūdis arba  nutrūks darbo santykiai su darbdaviu.
Jei rajono gydymo įstaigoms reikalingi specialistai nepasirenka tarnybinio buto, minėtos įstaigos pagal galimybes padengia kelionės išlaidas iš kitų miestų į Ukmergę dirbti atvykstantiems. 
Savivaldybė taip pat remia ir gydytojų rezidentų parengimą – su VšĮ „Ukmergės ligoninė“ ir VšĮ „Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras“ ( pagal jų vadovų pateiktus prašymus) pusiau dalinasi rezidentūros finansavimą. T. y. 50 proc. tam reikalingų lėšų skiria savivaldybė ir 50 proc. – gydymo įstaiga.
„Šis rėmimo modelis tikrai pasiteisino. Bandysime jį pritaikyti prisiviliojant į rajoną ir kitų sričių specialistus. Šiuo metu Ukmergėje jaučiamas didelis inžinierių poreikis“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras.

Daiva Zimblienė
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai