NAUJIENOS

Ukmergėje viešėjo savanorių organizacijos iš JAV vadovas

Kategorija:

Miestas:
Spalio 1–5 dienomis Ukmergėje vieši WIESCO (Wisconsin International Educational Scientific Cultural Organization – Viskonsino tarptautinės švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos)
vadovas Robert M. Pine iš JAV.
 
WIESCO  nuo 1974 metų rengia anglų kalbos mokymo programas bei organizuoja mokymus, taip siekdama spręsti vis didėjantį anglų kalbos poreikį ne angliškai kalbančiose šalyse. Šios organizacijos instruktoriai, turintys švietimo, verslo ar profesinę kvalifikaciją, dirba kaip savanoriai ir dalinasi savo žiniomis. Labai didelė dalis instruktorių kaskart sugrįžta į WIESCO ir vėl dalyvauja jos programose, kai kurie iš jų gali pasigirti, jog jau savanoriavo 8-iose, 10-yje ar net 15-oje ar daugiau šios organizacijos programų.
Lietuvoje WIESCO atstovai darbuojasi jau nuo 2003 metų – rengia kursus Lietuvos mokyklų anglų kalbos mokytojams bei tarptautines anglų kalbų stovyklas vaikams nuo 6 iki 18 metų amžiaus.
 
R. M. Pine pažintį su Ukmerge pradėjo nuo apsilankymo Ukmergės rajono savivaldybėje. Susitikęs su savivaldybės meru Rolandu Janicku, jo pavaduotoja Klavdija Stepanova, Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Vaidotu Kalinu ir Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos vadovu Dariumi Danieliumi papasakojo apie WIESCO veiklą, aptarė bendradarbiavimo galimybes.
 
Lietuviškų šaknų turintis R. M. Pine – dažnai lankosi Lietuvoje, nes turįs giminių Vilniuje bei Kaune. R. M. Pine senelis (motinos tėvas) kilęs iš Utenos.
 
„Savo darbinę karjerą pradėjau nuo konsultavimo bankininkystės, finansų klausimais. WIESCO dirbu jau tris dešimtmečius. Glaudžiai bendrauju su Čikagos lietuvių bendruomene.
 
Visus, kas nors šiek tiek moka anglų kalbą – turi jos pagrindus, raginu tas žinias tobulinti ir kuo daugiau kalbėti, svarbiausia – nebijoti“, – sakė R. M. Pine.
 
Po susitikimo savivaldybėje svečias apsilankė Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos Veprių stovykloje, vėliau susitiko su Ukmergės rajono ugdymo įstaigų anglų kalbos mokytojais.
 
Spalio 2-ąją R. M. Pine vedė anglų kalbos pamokas J. Basanavičiaus gimnazijoje, spalio 3-iąją - Antano Smetonos gimnazijoje, o spalio 4-ąją – Dukstynos pagrindinėje mokykloje. 
 
Daiva Zimblienė
 
 
 
  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai