NAUJIENOS

Ūkininkų šventėje – gausybė sveikinimų, padėkų bei apdovanojimų

Kategorija:

Miestas:
Lazdijų krašto ūkininkai, jų artimieji, draugai ir pažįstami penktadienio vakarą rinkosi į kasmetinę Lazdijų rajono savivaldybės organizuojamą Ūkininkų šventę. Į Seirijų kultūros namus gausiai susirinkusius žemės ūkio atstovus sveikino Lazdijų rajono savivaldybės merasArtūras Margelis, Seimo nariai Paulius Saudargas, Laurynas Kasčiūnas, Zenonas Streikus, LR Žemės ūkio ministerijos viceministrė Lina Kujalytė,Vyriausybės atstovė Alytaus apskrityje Ona Balevičiūtė bei kiti garbingi svečiai.Renginys tradiciškai pradėtas šiųmečio derliaus pagerbimu – duonos pašventinimu. Duonos kepalą merui A. Margeliuiįteikė ūkininkė Alma Rutkauskienė su sūnėnu. Duoną pašventino ir maldą sukalbėjo Metelių Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas kanauninkas, Lazdijų dekanas Vytautas Prajara.
 Sveikindamas šventės dalyvius meras A. Margelis džiaugėsi matydamas gausų būrį rajono ūkininkų, dėkojo jiems už darbštumą,  nuoširdų triūsą bei kantrybę. „Meilė gimtajai žemei, sunkus ir atsakingas darbas – tikrosios iš kartos į kartą perduodamos žemdirbio savybės, kuriomis galime didžiuotis. Dėkoju Jums už tai, kad sunkiu kasdieniu darbu Jūs kuriate ne tik savo šeimos, bet ir viso rajono gerovę. Linkiu stiprios sveikatos,  gero ateinančių metų derliaus ir smagios šventės šiandien“, - sakė A. Margelis.
 Pagerbdamas geriausius rajono ūkininkus, meras įteikė konkurso „Metų ūkis 2016“ prizinių vietų laimėtojamspadėkos raštus bei apdovanojimus. Pirmosios vietos nugalėtoju šiais metais pripažintas Renaldo ir Jūratės Židžiūnų ūkis. Šeima ūkininkauja Šventežerio seniūnijoje nuo 2004 metų. Jie vysto pieno ūkį, dirba 230 ha žemės, laiko 135 karves ir 100 galvijų prieauglio. Šių ūkininkų robotizuota karvidė yra viena iš moderniausių ne tik Alytaus apskrityje, bet ir visoje šalyje.
Antrosios vietos laimėtoja tapo Vita Krušinskienė, ūkininkaujanti Šeštokų seniūnijoje nuo 1996 metų. Moteris 62 ha mišriame ūkyje užsiima gyvulininkyste ir augalininkyste.
Trečioji vieta atitekoKęstučiui Gausai, ūkininkaujančiam Veisiejų seniūnijoje nuo 2010 metų. Jo ūkio specializacija – mėsinė gyvulininkystė ir augalininkystė. Šiuo metu ūkininkas augina 109 mišrūnus galvijus, dirba 150 ha žemės.
„Metų ūkis 2016“ nugalėtojus taip pat sveikino ir nuolatinio šio konkurso rėmėjo  AB DNB banko Druskininkų skyriaus vadovė Daiva Grendelytė.
Šventinio vakaro metu buvo apdovanoti ir 2016 m. gyvenamųjų vietovių ir sodybų apžiūros-konkurso nugalėtojai. 2016 m. geriausiai tvarkoma Lazdijų rajono savivaldybės vietove darbo grupės sprendimu pripažinta Varnėnų gyvenvietė, esanti Veisiejų seniūnijoje. Čia įrengta poilsio erdvė, sutvarkytas bendruomenės pastatas, gražiai tvarkomos sodybos. Gyvenvietėje įkurtas vaistažolių sodas. Atsiimti prizą iš mero A. Margelio rankų buvo pakviestas Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas ir Varnėnų bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Rutkauskas.
2016 m. geriausiai tvarkoma Lazdijų rajono savivaldybės įstaiga pripažinta Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija. Jos teritorijoje pasodintas sodas, įkurta abiturientų alėja, puoselėjama natūrali aplinka. Prizą atsiimti atskubėjo šios gimnazijos direktorė Zita Ščerbetkienė.
Šių metų inovatyviausia pripažinta Rasos Babikienės sodyba, esanti Veisiejų seniūnijos Paterų kaime. Čia gyvenamieji bei gamybiniai pastatai šildomi geoterminiu šildymu, įrengti biologiniai valymo įrengimai. Šalia sodybos ganykloje mėsiniams gyvuliams įrengtos stacionarios šildomos girdyklos.
Etnografiškiausia 2016 m. Lazdijų rajono savivaldybės sodyba tapo Laimučio Genio sodyba, esanti Noragėlių seniūnijos Gudonių kaime. Joje gyvenamąjį namą ir ūkinius pastatus puošia išlikę etnografiniai elementai.
Taip pat mero padėkos skirtos Danguolei Gudaitienei už pavyzdingai tvarkomą sodybą, Rasai Banevičienei – už inovatyvų senovinių pastatų atnaujinimą ir etnografinių elementų išsaugojimą, ūkininkui Daivarui Adomynui - už sėkmingą ūkio kūrimą ir kaimo gyvybingumo stiprinimą.

Šventėje ypatingai pasidžiaugta tomis ūkininkų šeimomis, kurios 2016 metais sulaukė pagausėjimo. Šiemet jų dvylika. Joms meras įteikė savivaldybės dovanas – molines „Šeimos banko“ taupykles, kad šeimos augtų ir klestėtų.
Dar daug šventės metu buvo išsakytasveikinimų,išdalintapadėkų ir apdovanojimų, kuriuos įsteigė renginio svečiai, partneriai bei rėmėjai. Po oficialios renginio dalies ūkininkų laukė suneštinėmis vaišėmis nukrautas stalas, savivaldybės dovanotas populiarios kapelos „Sadūnai“ koncertas“, šokiai bei linksmybės.
 
Neringa Rasiulienė 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama