Tyrimas: stresas ir jo valdymas Baltijos šalyse. Net 90 proc, lietuvių patiria stresą - kaip tai spręsti?

Kategorija:

Miestas:
Tyrimas: stresas ir jo valdymas Baltijos šalyse. Net 90 proc, lietuvių patiria stresą - kaip tai spręsti?

Naujausias tyrimas parodė, kad dauguma lietuvių, net 90 proc., sakosi kasdien patiriantys stresą. Tai didžiausias rodiklis Baltijos šalyse – Latvijoje stresą patiria 86 proc., Estijoje – 84 proc. Tokius duomenis atskleidė šių metų birželio mėnesį visose trijose Baltijos šalyse bendrovės „Sanofi-aventis” ir apklausų bendrovės „Rinkos tyrimų centras” atliktas visuomenės tyrimas. Tyrimo metu apklausti 500 vyresnių nei 18 metų respondentų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Iš tyrimo paaiškėjo, kad dažniausiai stresą iššaukia dideli darbo krūviai, santykiai su artimaisiais ir finansinė situacija. Taip pat tyrimo metu paaiškėjo, kad lietuviai, palyginus su kitų Baltijos šalių gyventojais, jaučia stipriausią  streso poveikį sveikatai – dažniausiai tai pasireiškia nervingumu, nemiga ir širdies problemomis. 

Visgi Iš tyrimo matyti, kad lietuviai supranta streso problemą, bet net 12 proc. lietuvių nedaro nieko, kad šią problemą išspręstų. Verta kalbėti apie tai, kaip spręsti šią problemą ir ką daryti, norint išvengti streso arba palengvinti jo sukeliamus padarinius.

Siūlome panagrinėti šią itin aktualią šiomis dienomis temą ir dalinamės išsamiais minėto tyrimo duomenimis. Jei prireiktų daugiau informacijos ar įžvalgų - susisiekite, būtinai pakomentuosime. 

Emilija Bertašiūtė

Mano Krastas