NAUJIENOS

Tūkstančių žmonių ritminga dovana Žemei

Kategorija:

Kovo 20 dieną, 12 valandą, vienu metu įvairiose vietose žmonės vienu ritmu šokdami sveikins Žemę su jos diena. Asociacija „Gyvoji planeta“ kviečia sušokti šį bendrą šokį dėl gyvybės Žemėje, dėl mūsų planetos ir taip išreikšti rūpestį bei meilę Žemei. 
Tą dieną  dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Tą dieną ateina astronominis pavasaris. Tą dieną minima Žemės diena ir visi vykstantys renginiai, dainos ir šokiai skirti jai. Asociacijos „Gyvoji planeta“ projektas „Apkabinkime Žemę“ ilgai brandino svajonę ir šiais metais įgyvendino – padovanoti Žemei ypatingą dovaną bei suburti žmones bendram veiksmui. Ši dovana vadinasi „Šokis Žemei“.
Iniciatyva „Šokis Žemei“ sulaukė nemažo susidomėjimo Lietuvoje ir užsienyje. Naujausiais duomenimis, kovo 20 d. 12 val. šokį Žemei šoks daugiau nei 20 000 žmonių (430 užsiregistravusių įstaigų), tarp kurių dauguma vaikų! Trijų užsienio šalių – Gruzijos, Kroatijos ir Islandijos – švietimo įstaigos taip pat šiuo metu prisijungs prie mūsų šokiu išreikšti meilę ir rūpestį Žeme. Dauguma užsiregistravusių jau daugiau nei mėnesį repetuoja, mokosi šokį, kuris pirmą kartą buvo sušoktas akcijoje „Pažvelk Žemės akimis“ 2016 metų kovo18 dieną Alytaus rotušės aikštėje. Būtent jis įkvėpė projekto „Apkabinkime Žemę“ komandą naujai iniciatyvai. Juk šokis – tai meno forma, kurią supranta įvairių tautų žmonės ir tai puikus būdas atkreipti žmonių dėmesį į gamtosaugos problemas.
Bendradarbiaujant su choreografe Aušra Saulevičiūte, Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio administracija, jos mokiniais buvo paruošta šio šokio mokomoji medžiaga.  Antrąkart šis šokiskartu su Kurmaičių pradinės mokyklos mokiniais buvo sušoktas asociacijos „Gyvoji planeta“ organizuojamame keliaujančiame šeimų festivalyje „Gyvybės medis“ 2016metų rugsėjo 10 dieną Kurmaičiuose, Kretingos rajone. Argi ne nuostabu, kai pagarba Žemei puoselėjama nuo mažų dienų? Argi ne nuostabu suvokti, kad yra daug darželių, mokyklų, gimnazijų, kurioms tai rūpi? Juk taip ir tampama tautos, visumos dalimi.
„Jei vieną dieną žmonės apkabintų Žemę – ar kas pasikeistų? Jei apkabintume Vilnių, Lietuvą – ar kas pasikeistų? Jei įprastume susikibti rankomis – ar išnyktų karai? Aš to nežinau, bet noriu išbandyti,“ – teigia asociacijos „Gyvoji planeta“ įkūrėja N. Gabija Wolmer. „Ar kas pasikeis, jei daugiau kaip 20 000 žmonių susijungs šokiui Žemei? Mes nežinome, bet išbandysime jau greitai,“ – sako  „Apkabinkime Žemę“ komanda.
Visa informacija apie šokį čia:  http://apkabinkimezeme.lt/category/renginiai/2017-metai/
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama