NAUJIENOS
Plečia socialinio būsto fondą
Toliau
Atgal

Trakuose irklus surems pasaulio čempionai, žiūrovai išbandys netradicinį irklavimą

Kategorija:

Miestas:
Šį savaitgalį (birželio 29 – liepos 1 dienomis) Trakuose vyks tarptautinė, Trakų rajono savivaldybės ir Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) organizuojama, regata „Gintariniai irklai“. Į istorinį Galvės ežerą irklus sumerks Lietuvos olimpiečiai ir visame pasaulyje pripažinti irkluotojai. Žiūrovai galės ne tik mėgautis azartiškomis profesionalių irkluotojų lenktynėmis, bet ir patys netradiciniu būdu išbandyti irklavimą – irkluojant ergometru trimačiame Galvės ežere su virtualios realybės akiniais.
 
Ši regata sporto bendruomenei – svarbus renginys. Sulauksime irkluotojų, ne tik iš visų Baltijos šalių, bet ir Didžiosios Britanijos, JAV, Rusijos, Australijos. „Gintariniai irklai“ viso pasaulio irkluotojų palankiai vertinamas renginys, laikomas generaline repeticija prieš čempionatus, o kas keturis metus ir prieš olimpines žaidynes. Dauguma irkluotojų į šią regatą keliauja jau ne pirmą kartą, jie ne tik mėgaujasi vaizdinga irklavimo trasa Trakuose, tačiau aktyviai lanko ir kitus Lietuvos miestus – jiems įdomi tiek mūsų irklavimo, tiek šalies kultūra“, – pasakoja LIF prezidentas Dainius Pavilionis.
 
Regatoje laukiama daugiau nei 600 dalyvių iš viso pasaulio šalių. Varžysis olimpiadų, tarptautinių varžybų medalininkai. Lietuvą atstovaus geriausi Lietuvos irkluotojai, įskaitant ir olimpiečius: Saulius Ritter, Mindaugas Griškonis, Dovydas Nemeravičius, Milda Valčiukaitė, Ieva Adomavičiūtė ir kt.
 
Penktadienį nuo 15:00 iki 18:30 vyks parengiamieji plaukimai. Šeštadienį nuo 15:00 iki 18:30 – pusfinaliai, taip pat dalis irkluotojų varžysis dėl medalių finaliniuose plaukimuose, po jų medalių teikimas nugalėtojams Sekmadienį nuo 13:00 iki 15:30 irkluotojai kovos dėl medalių. Po kiekvieno finalinio plaukimo – nugalėtojai bus apdovanojami medaliais. Renginį vainikuos žiūrovų pamėgtos ir pasaulyje analogų neturinčios dinamiško ir azarto kupinos sprinto lenktynes, kai iš visų regatos dalyvių burtų keliu suformuojamos komandos. Sportininkai turės įveikti 250 m atkarpą
 
Regatos žiūrovų laukia ne tik azartiškos ir įtemtos varžybos tarp pasaulio irklavimo profesionalų, tačiau ir galimybė nemokamai išbandyti „sausą irklavimą“ krante įsikūrusioje pramogų zonoje. Irkluojama bus ergometrais trimačiame Galvės ežere, naudojant virtualios realybės akinius, kurių vaizdą sukonstravo Kauno technologijos universiteto (KTU) specialistai.
 
„Tai galimybė persikelti į kitą, virtualų pasaulį bei atsidurti varžybose dalyvaujančiųjų vietoje. Ypač rekomenduotina tiems, kurie bijo vandens, niekada nėra irklavę ar galvojantiems apie irklavimą kaip potencialų savo ar vaikų, o gal ir visos šeimos laisvalaikio užsiėmimą“, – pasakoja D. Pavilionis.
 
Regatos žiūrovai kviečiami atvykti į Trakų olimpinį sporto centrą, adresu Karaimų g. 73, Trakai. Ergometrų reikėtų ieškoti prie tribūnų zonos. Renginys nemokamas. Papildoma informaciją  apie „Gintarinių irklų“ regatą ir jos detalesnę programą galima rasti oficialioje Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) interneto svetainėje adresu https://bit.ly/2M4PVOC.
 
Apie Lietuvos irklavimo federaciją (LIF):
Lietuvos irklavimo federacija (LIF) vienydama Lietuvos irkluotojų bendruomenę puoselėja irklavimo sportą, gina ir stiprina visų irkluotojų tradicijas bei vertybes. LIF jungia visas Lietuvoje įsikūrusias irklavimo bazes, kuriose treniruojamasi ir mokomasi irkluoti. Irklavimo bazės įsikūrusios Vilniuje, Birštone, Trakuose, Kaune, Prienuose, Šiauliuose, Klaipėdoje, Kupiškyje ir Telšiuose.
 
Irklavimas kaip sporto šaka yra daugiausiai pelniusi medalių Lietuvai. 2016 m. vykusiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse irkluotojai Lietuvai pelnė netgi du komplektus medalių, o pernai tapo pasaulio čempionato laimėtojais.
 
Irklavimas laikomas tiek sporto šaka, tiek aktyvaus poilsio pramoga. Irklavimas visada vyksta sėdint nugara į valties priekį. Irklavimo rungtys yra skirstomos į moterų ir vyrų; su vairininku ar be jo; į vienviečių, dviviečių, keturviečių ar net aštuonviečių valčių tipus. Irkluojama tiek su vienu irklu, tiek su dvejais.
 
Aistė Kairytė,

  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai

Čekauskų etnografinis muziejus

Šakių miesto karilionas

Griškabūdžio bažnyčia

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė

Zyplių dvarasPolitikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai