Tautinė giesmė ant Aukštadvario piliakalnio

Kategorija:

Miestas:
Tautinė giesmė ant Aukštadvario piliakalnio
Liepos šeštą dieną lygiai 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje giedojo Lietuvos himną. Juk esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį.
 Kaip niekad plačiai nuskambėjo tautinė giesmė ant aukštojo Aukštadvario piliakalnio.  Ši unikali tautos iniciatyva tapo ir mūsų Aukštadvario seniūnijos bendruomenės tradicija. Tai mus visus vienijanti šventė ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tautos ląstelė – mažos seniūnijos bendruomenė gali daryti didelius ir reikšmingus dalykus.
Valstybės dienos - Lietuvos  Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimą pradėjome  Šv. Mišiomis Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčioje, o Lietuvos himną giedojome ant piliakalnio, kuris buvo įtrauktas į 100 Lietuvos piliakalnių sąrašą. Jaunieji aukštadvariečiai Rūta Šeškutė, Akvilė Bielskutė, Arvilas ir Gediminas Monginai, Osvaldas ir Gabrielė Dzencevičiai nešė Lietuvos trispalvę nuo Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčios iki Aukštadvario piliakalnio. Juk čia XIII šimtmetyje  stovėjo Kunigaikščio Kęstučio gynybinė pilis, saugojusi Trakus iš Vakarų pusės, o aplink piliakalnį 2 kilometrų spinduliu kūrėsi gyvenvietė vardu Navininkai, kuri vėliau buvo pavadinta Aukštadvariu. Šiuo metu piliakalnis yra laikomas Aukštadvario miestelio pradžia ir širdimi.
Sugiedojus Lietuvos himną, žmonės nesiskirstė. Toliau skambėjo Aukštadvario senjorų bei ansamblio „Verknė“ dainininkių dainuojamos lietuvių liaudies dainos, savo kūrybos eilės skaitė poetai Julija Ona Verseckienė ir Algirdas Almantas, visus susirinkusius sveikino Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčios klebonas, monsinjoras Vytautas Kazimieras Sudavičius, Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė. Pritariant gitarai, dainavo  Aukštadvario krašte stovyklaujantys skautai.
Dėkoju Aukštadvario seniūnijos gyventojams ir svečiams, gausiai susirinkusiems ant Aukštadvario piliakalnio, kad Lietuvos trispalvėmis ir tautine giesme plačiai apjuostume savo piliakalnį. Tik vienybėje Tėvynė Lietuva bei kiekvienas iš mūsų esame stiprūs.
P.s. J. Dzencevičienės nuotraukose: akimirkos iš Valstybės dienos minėjimo.
 
Jadvyga Dzencevičienė
Aukštadvario seniūnė                        
Mano Krastas