NAUJIENOS

Tauragėje atidaryti nauji nevyriausybines organizacijas bursiantys bendruomenių namai

Kategorija:

Miestas:
 Prieš trejus metus sukurta Tauragės miesto vietos veiklos grupė,  suvienijusi nevyriausybines ir verslo organizacijas bei miesto savivaldą, viena pirmųjų šalyje pradėjo aktyvią veiklą nevyriausybinėms organizacijoms skirtose patalpose.
Spalio pirmąjį savaitgalį Tauragėje iškilmingai duris atvėrė Tauragės bendruomenių namai. Šiuolaikiškai bei moderniai įrengtas patalpas pašventino Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus bei Tauragės evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Dikšaitis.
 Gausiai į renginį susirinkusius tauragiškius sveikino Seimo narė Aušrinė Norkienė, Savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, patalpas remontavusios bendrovės ,,Brosta“ vadovas Valdas Karabinas. 
Kol suaugusieji susipažino su puikiai įrengtomis patalpomis, kuriose platus spektras veiklų – nuo kultūrinių ir sporto užsiėmimų iki verslumo skatinimo, mažieji pramogavo – linksminosi  su Ūne, batutų parke, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir kt. 
,,Pavyko įrengti puikias patalpas, kuriose galės kultūringai, prasmingai ir aktyviai praleisti laiką visuomenė, visos 172 Tauragės rajono nevyriausybinės organizacijos. Patalpos pritaikytos ir neįgaliesiems. Tikiuosi, kad šalia Bendruomenės namų užbaigus statyti baseiną, turėsime vieną iš geriausių Vakarų Lietuvoje aktyvaus poilsio zoną, skirtą Tauragės regiono  gyventojams“,– teigia Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas  Mičiulis.
 
 Bendra investicijų suma šiam projektui įgyvendinti viršija pusantro milijono eurų. Daugiau kaip pusę lėšų skyrė Europos Sąjungos fondai, 600 tūkst. eurų – Tauragės rajono savivaldybės biudžeto lėšos ir 76 tūkst. pridėjo Vyriausybė.
Projektuojant Bendruomenių namų interjerą, siekta sukurti harmoningą jaukumo ir novatoriškumo pojūtį. Naujosios patalpos erdvios, šviesios ir tinkamos įvairioms veikloms. Bendras jų plotas siekia daugiau kaip 1750 kvadratinių metrų.
„Iniciatyvų lauksime ir iš pačių gyventojų. Tikrai sveikintinos visos idėjos, susijusios su verslumo auginimu, bendruomeniškumo puoselėjimu, paveldo atgaivinimu ir sveikos gyvensenos propagavimu ypač aktyvumo lauktume šeimų laisvalaikio pasiūlymams  – visa, kas gali būti naudinga Tauragei ir jos žmonėms“, – nelikti pasyviais stebėtojais, bet entuziastingai įsitraukti į bendruomeniškas veiklas ragino Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė.
Jau dabar žinoma, kad Bendruomenės namuose po vienu stogu įsikurs šokių, sporto, sveikatinimo, verslo klubai, vyks įvairūs edukaciniai užsiėmimai, veiks konferencijų salės ir kol kas Lietuvoje dar gana retai sutinkama skvošo treniruočių erdvė. Vietos pakaks ir didesnėms bendruomenės šventėms, kultūros, meno bei sporto renginiams.
Pastato prieigose – patogus privažiavimas su automobilių stovėjimo aikštele. Kaimynystėje – aktyviai veikianti ir jaunąją tauragiškių kartą kasdien pasitinkanti atvira jaunimo erdvė, Vytauto stadiono kompleksas ir jau netrukus duris atversiantis baseinas.
Rudens pabaigoje Bendruomenės namuose planuojama surengti organizacijų mugę, kurioje bus pristatytos veiklos visiems miesto ir rajono  gyventojams.
 
Tauragės rajono savivaldybės inf.
  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai