NAUJIENOS

Sveikuolių iššūkis Seimo nariams – metai be alkoholio

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos sveikuolių sąjunga skelbia iššūkį draudimus inicijuojantiemsSeimo nariams –metai be alkoholio. Sumanymas pareikštas po nevyriausybinių organizacijų, kurios prisideda prie visuomenės sveikatinimo, blaivybės populiarinimo, veiklų pristatymo Seime. Jų teigimu, savo pavyzdžiu kitus skatiname labiausiai.
Seime vykusioje konferencijoje „Kas paleido antį, kad vien tik draudimai?“ savo veiklas pristatė Lietuvos sveikuolių sąjungos, festivalio ,,Varom“, iniciatyvinės grupės ,,Už blaivią“, festivalio ,,Mastersofcalm“, judėjimo ,,Myhero“, programos ,,Whatansu“ festivalio ,,Jogos dienos“ lyderiai. Jie teigė, jog nors finansavimas šioms sritims nedidėja, rezultatyvus indėlis populiarinant sveiką, blaivų gyvenimą - vis labiau matomas.
Ne tik draudimu, bet ir švietimu, pavyzdžio rodymu
Sveikos gyvensenos aistruoliai nori atkreipti dėmesį, kad blaivus ir sveikas gyvenimo būdas yra diegiamas ne tik draudimo bei kontrolės priemonėmis, bet ir švietimu, pavyzdžiu, blaivaus ir sveiko laisvalaikio, švenčių, pramogų organizavimu.
Profesorius A. Kirkutis džiaugėsi, jog konferencijoje akcentuojami ne ribojimai ar draudimai, bet sveikatos tausojimas. Jo teigimu, svarbu, kokie pavyzdžiai gali būti pateikti visuomenei, kad galima butu gyventiblaiviau, aktyviau ir sveikiau.
 
Blaivūs naujieji metai
 
Sveikatingumo ir blaivybės puoselėtojas Juozas Dapšauskas atkreipė dėmesį, kad tikrai yra didelis net ekonominis rezervas prisiimti patiems atsakomybę už sveikatą, nes Lietuvoje kasmet per milijardą eurų žmonės išleidžia alkoholio įsigijimui, Tuos pinigus nukreipus sveikai gyvensenai pagerėtų ir sveikata, sumažėtų skurdas. Taip pat ir valstybė turėtų ženkliai didinti finansavimą sveikos gyvensenos ugdymui.
 
O štai Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė pasiūlė pirmąjį blaivybės iššūkį vykdyti jau per naujuosius metus ir sutikti juos be alkoholio. Vienas iš jo pasiūlymų –,,Varom“ naujųjų metų vakarėlis.

 
Pagalvoti apie vertybes
 
Vienas iš judėjimo ,,Myhero“ lyderių Alanas Dzeranovas teigė, jog svarbu suformuoti tikslą ir vertybes. Jų pačių veikla, kuri jau gyvuoja 8-9 metus suklestėjo prieš maždaug du metus, kai ,,My hero“nariai suformavo vertybes, atkreipė dėmesį ne tik į fizinius dalykus, bet ir į sąmoningumą. Tad žmonės turėtų kelti tikslą sau būti sąmoningi. Patį vyrą motyvavo tai, jogturėjo būti kaip pavyzdys kitiems. ,,Jei mes esame sveikos gyvensenos atstovai, rodome pavyzdį žmogui, turimepatys to nedaryti, tad vieningainutarėme nevartoti alkoholio išvis“, – A. Dzeranovas.
 
Jo teigimu, dažnai sporto organizacijose iškeliamas kūno kultas, grožis, fizinė stiprybė, pirmiausiai pasiūloma sportas, mityba. Ir tai nėra blogai, tačiauatsiradus stresinei situacijai gyvenime, sportas nueina i šoną ir viršų paima priklausomybės, alkoholis, cigaretės, lošimai, narkotikai. O jei yra sąmoningumo ar dvasingumo kelias, į šiuos kraštutinumus nuklystama rečiau.
 
Jam pritaria ir žinomas įkvėpėjas, ,,Myhero“ lyderis Ignas Bakėjus. ,,Tapome prevenciniu judėjimu alkoholiui, tabakui, narkotikams, azartiniams žaidimams, nutukimui, širdies ir kraujagyslių ligoms“, – sako I. Bakėjus.
 
Blaivybė darosi tiesiog normalu
 
,,Mastersofcalm“ Viktorija Minčinskaja organizatorė džiaugiasi, jog blaivūs renginiai tampa lyg norma. ,, Mes net neskelbiame, kad mūsų rengiamas festivalis – blaivus, tai tampa tarsi nerašyta taisyklė ir žmogus atėjęs į tą erdvę, toks jausmas, kad gėda jam būtų toje vietoje gerti“, – sako mergina.
 
Tad tiek Seimo nariai, tiek kiekvienas raginami patikrinti, kokie būtų metai ar nors mėnesis, kai negeri nė lašo alkoholio. Taip pat rinktis blaiviai laiką leidžiančias kompanijas, renginius.
 
Milda Noreikaitė,sveikuoliai.lt
 
 
 
 

 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama