Suomijos Nepriklausomybei 100 metų – šventiškai apšviesti Trys kryžiai Vilniuje

Kategorija:

Miestas:
Suomijos Nepriklausomybei 100 metų – šventiškai apšviesti Trys kryžiai Vilniuje
Vilniečiai ypatingai sveikina suomius, gruodžio 6 dieną švenčiančius jau 100-ąsias nepriklausomybės metines – Trijų Kryžių paminklas Vilniuje nušvito Suomijos vėliavos spalvomis. Mėlyna spalva – tai Suomijos ežerai ir dangus, balta – sniegas.  Vilniui ir Suomijai balta mėlyna  simbolizuoja įvairiopą Suomijos pagalbą mūsų modernėjimo ir naujų iššūkių kelyje. Trys kryžiai šiomis spalvomis švies  iki gruodžio 7-osios.

„Suomiai pirmieji iš Baltijos regiono valstybių švenčia savo šimtmetį. Tegu šis šviesus Vilniaus sveikinimas atkakliajai Suomijai įprasmins abiejų valstybių draugystę ir paskatins svečius iš Suomijos aplankyti Lietuvą, Vilnių ir gerai pažinti mūsų miestą, kraštą, tradicijas ir žmones“,  – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Prieš pora metų Viršuliškių skersgatvyje Vilniuje buvo atidengta nauja skulptūra „Suomis” – šalių draugystės ženklas. Verslo komplekso „Grand office” aikštėje stovinti skulptūra  atsirado Suomijos ambasados ir garsaus lietuvių architekto Gintaro Čaikausko biuro iniciatyva,  skulptorius – Tadas Gutauskas.

Vilnius taip pat yra susigiminiavęs su Suomijos miestu Joensū  jau beveik penkis dešimtmečius. Tai buvo pirmasis Vilniaus miestas-partneris.  Su Joensū labai aktyviai bendradarbiauja Karoliniškių seniūnijos bendruomenė.

Hyvää itsenäisyyspäivää kaikille Vilnasta! (Geros Nepriklausomybes dienos visiems iš Vilniaus!)

Nuotrauka- savivaldybės fotografo Sauliaus Žiūros. 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Mano Krastas