NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Su sveikatos apsaugos ministru A. Veryga – apie Kėdainių gydymo įstaigų aktualijas

Kategorija:

Miestas:
Kėdainių rajono savivaldybėje lankėsi LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris pirmiausia susitiko su rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi. Po to ministras kartu su rajono vadovu, jo pavaduotoja Olga Urboniene ir savivaldybės gydytoja Ramune Kabošiene lankėsi VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) ir VšĮ Kėdainių ligoninėje.
Šiose įstaigose susitikta su Kėdainių PSPC direktore Audrone Rimkevičiene ir Kėdainių ligoninės vadovu Stasiu Skauminu.
Pirmiausia sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai parodyti sutvarkyti šių gydymo įstaigų korpusai ir skyriai. Jis apsilankė Psichikos sveikatos skyriuje bei Psichiatrijos dienos stacionare, susipažino su čia teikiamomis paslaugomis, kurias pristatė Psichikos sveikatos skyriaus vedėja Aistė Leleikienė.
Svečiai taip pat apžiūrėjo moderniai įrengtus Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos ir reanimacijos skyrius. Po to apsilankė remonto reikalaujančiuose administraciniame-laboratoriniame korpuse ir dantų gydymo skyriuje. Taip pat apžiūrėtas čia esantis senas liftas, kuris nepritaikytas neįgaliesiems ir neatitinka šiandienos poreikių.
Rajono mero S. Grinkevičiaus teigimu, žmonės, turintys judėjimo negalią, sunkiai gali patekti į Dantų gydymo skyriaus kabinetus, esančius antrame aukšte.
„Liftas, kuriuo naudojamasi dabar, yra visiškai netinkamas, todėl būtina įrengti išorinį keltuvą, kad būtų patogu juo naudotis. Taip pat reikia suremontuoti šiame korpuse esančias vidaus patalpas, kurios būtų tinkamai paruoštos mūsų kėdainiečių poreikiams“, – sakė rajono vadovas.
Pastaraisiais metais mūsų rajono savivaldybė skyrė labai daug lėšų įvairiems darbams, kurie buvo atlikti Kėdainių PSPC ir Kėdainių ligoninės patalpose ir teritorijoje. Tai ir automobilių stovėjimo aikštelė, administracinio-laboratorijos korpuso naujų langų pakeitimas, įrengtas keltuvas neįgaliesiems ir sunkiai vaikštantiems bei rentgeno kabinetas su modernia įranga. Iš viso per kelerius metus skirta apie 600 tūkst. eurų.
„Tikimės, kad Sveikatos apsaugos ministerija prisidės prie gydymo įstaigų infrastruktūros gerinimo ir skirs finansavimą darbams, kuriuos reikia užbaigti. Manau, kad būtina darbus vykdyti palaipsniui, kas bus tęsiama bendromis jėgomis“, – sakė S. Grinkevičius.
Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, jo apsilankymo tikslas Kėdainiuose – pamatyti, kaip atrodo gydymo įstaigos, pasikalbėti su administracija, išsiaiškinti, su kokiomis problemomis susiduria, ko trūksta, kiek šiuo metu yra pacientų.
„Įspūdžiai visai neblogi. Kėdainių PSPC ir Kėdainių ligoninė tvarkosi. Kaip ir visur, aišku, yra vietų, kurias reikėtų tvarkyti. Tai – ir laboratorijos patalpos, ir liftas. Manau, kad šioms problemoms spręsti ieškosime galimybių. Tai svarbu rajono gyventojams, kurie pastebi pokyčius, ypač ligoninės, kuri turi nuolat taikytis prie visuomenės poreikių“, – sakė A. Veryga.
Sveikatos apsaugos ministras patikino, kad kol bus gyventojų poreikis, tol Kėdainių gydymo įstaigos veiks ir teiks būtiniausias medicinos paslaugas.
„Ligoninės yra gyvas daiktas, nes ligoninė, kaip ir mokykla, turi taikytis prie visuomenės poreikių. Ji negali likti tokia, kokia buvo. Atsiranda naujos sritys, tokios kaip geriatrija, atsiranda galimybė vyresnio amžiaus žmonėms geriau padėti, geriau teikti pagalbą, ypač sergantiems keliomis lėtinėmis ligomis. Todėl gydymo įstaigos tokia kryptimi ir turi tvarkytis. Ir jeigu bus ką gydyti, bus ir ligoninė“, – kalbėjo A. Veryga.

VšĮ Kėdainių PSPC ir Kėdainių rajono savivaldybės informacija
 

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai