NAUJIENOS

Stačiūnų „Volungė“ čiulba jau 30 metų

Kategorija:

Miestas:
 Švęsti Lietuvos nepriklausomybės dieną stačiūniečius į mokyklą-daugiafunkcį centrą sukvietė savo veiklos trisdešimtmetį minintis folkloro ansamblis „Volungė“.
 Pasveikinti stačiūniečių ir ansamblio dalyvių atvyko mero pavaduotojas Jonas Juozapaitis, mero patarėja Rūta Sausienė, Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Birutė Vanagienė, Lygumų seniūnijos seniūno pavaduotoja Angelija Elskienė.
 Įžanginį žodį šventėje tarė mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Aušra Mačiūnienė. Ji akcentavo, kad simboliška Kovo 11-ąją minėti drauge su folkloro ansamblio jubiliejumi, nes daugelis puikiai  prisimename, kai per visą Lietuvą Sąjūdžio laikais (1987–1991) nuvilnijo Dainuojanti revoliucija.
 Vėliau žiūrovams savo programą pristatė atsinaujinęs ansamblis „Volungė“. Renginio vedėjai Angelė Zaveckienė ir Romaldas Sitavičius programą paįvairino primindami kolektyvo istoriją. Jei į vieną būrį susirinktų visi daugiau ar mažiau dainavę ansamblyje, tai dalyvių skaičius ir 100 pasiektų. Prisimintos ir ansambliui vadovavusios moterys: Violeta Daunorienė, Angelė Zaveckienė, Regina Pocienė, Albina Augienė, Aušra Ždanko, Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Birutės Vanagienės padėka įvertinta dabar ansambliui vadovaujanti Violeta Bernotienė.
 Mero pavaduotojas Jonas Juozapaitis ir mero patarėja Rūta Sausienė mero Sauliaus Gegiecko pasirašytas padėkas įteikė ilgametei kultūros darbuotojai Angelei Zaveckienei, taip pat ansamblio „Volungė“ dalyvei Eugenijai Monkūnienei.
 Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Birutė Vanagienė pagyrė stačiūniečius už savitą braižą, kuris pasižymi pagarba ir ištikimybe savo krašto dainoms. Savo padėkas vedėja Birutė Vanagienė skyrė ansamblio dalyviams: Bronei Vaičiulienei, Onai Domeikienei, Romaldui Sitavičiui. Atminimo dovanėles įteikė beveik nuo ansamblio įsikūrimo jame dainavusioms Aldonai Budrienei, Teklei Jankaitienei ir Irenai Giedrimienei.
 Skambiomis dainomis šventės dalyvius pasveikino net du Pasvalio rajono savivaldybės kolektyvai: „Ramunėlė“ iš Joniškėlio (vad. Nijolė Stepulienė) ir Nairių skyriaus dainuojamosios poezijos ansamblis (vad. Renata Kaziliūnienė), kurio veikloje aktyviai dalyvauja buvusi „Volungės“ vadovė Regina Pocienė.
 Stačiūniečiai svečiams dovanojo mokytojos Jolantos Gutauskienės specialiai „Volungės“ 30-mečiui sukurtus suvenyrus, vaišino vietinių šeimininkių sūriu.
 Renginio pradžioje tardama sveikinimo žodį, mero patarėja Rūta Sausienė palinkėjo, kad kitąmet valstybinės šventės metu būtų minimas ne jau egzistuojančio kolektyvo ar vadovų veiklos jubiliejus (pernai Vasario 16  minėtas meno vadovų Violetos ir Romaldo veiklos penkmetis), bet naujo kolektyvo krikštynos. Stačiūniečių akyse sužibo kibirkštėlės: kas žino, gal taip ir nutiks.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus informacija


 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama