NAUJIENOS

Spalvotosios kaligrafijos užsiėmimas su menininke Rasa Janulevičiūte

Kategorija:

Miestas:
Ar kada susimąstėte, kokiomis spalvomis vaizduotėje rašote tekstą?
Juodai, baltai, o gal spalvotai? Kazio Varnelio namai-muziejus kviečia apsilankyti parodoje „Spalvotoji kaligrafija, įkvėpta Vydūno“. Su nauja paroda supažindins pati darbų autorė – grafikė Rasa Janulevičiūtė.
Susitikimo metu lankytojai galės išbandyti neįprastą spalvotosios kaligrafijos techniką, susipažinti su kaligrafijos principais ir išlaisvinti vaizduotėje tupinčius tekstus.
Spalvotosios kaligrafijos kūrimas pasitelkiant spalvą, ritmą, formą skatina prisiliesti prie žmonijos išminties klodų, subjektyviai apmąstyti žmogiškumą – žmogaus būtį šiame pasaulyje, veiksmą, laiką, sąmonę.
Nuo seniausių laikų kaligrafija užėmė išskirtinę vietą žmonijos kultūroje. Rašytas arba pieštas tekstas gali perteikti informaciją, ją papildyti ar papuošti. Toks jis yra artimesnis dailyraščiui, gražaus rašymo menui. Vis tik yra ir kitokia, svarbesnė, kaligrafijos paskirtis – perteikti rašančiojo dvasinę būseną, nuotaiką, nuojautas, pasaulėjautą.
Vilniaus dailės akademijos docentė R. Janulevičiūtė kuria knygos dizaino, kaligrafijos darbus, estampus ir ekslibrisus, dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra parengusi mokslinių publikacijų apie Lietuvos dizainą ir kaligrafiją.
Renginio laikas: 2019 m. birželio 8 d. 12 val.
Registracija tel.: (8 5) 279 1644 arba el. paštu: k.varnelio.muziejus@lnm.lt
Vietų skaičius ribotas!
Kaina dalyviui: 2 eurai
Renginio vieta: Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26, Vilnius


            Arminas

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama