Skoningas kapų tvarkymas. Ko reikia, kad kapavietė būtų graži?

Kategorija:

Miestas:
Skoningas kapų tvarkymas. Ko reikia, kad kapavietė būtų graži?
Kapinės – vieta, kurioje mums brangūs žmonės atgula amžinojo poilsio. Tai yra itin sakrali vieta, kurioje privalu laikytis rimties, susikaupimo. Svarbu, kad kapavietė būtų ne tik tvarkinga, bet ir estetiškai graži. Šiais laikais kapų priežiūrai žmonės skiria vis daugiau dėmesio. Neretai jų priežiūrai samdomi patyrę specialistai. Juk kapavietė bus graži tik tada, kai bus tinkamai prižiūrima.
Vieningą bei darnų kapavietės vaizdą sukuria tarpusavyje derantys paminklas, tvorelė, skaldelė, gėlės, kiti augalai. Dažnai žmonės profesionalus samdo tik paminklo, tvorelės gamybai bei įrengimui, o kitų darbų imasi patys. Dažnai tai būna klaidingas sprendimas, nes toli gražu ne visi žmonės moka tarpusavyje suderinti skirtingus elementus ir sukurti darnų kapavietės vaizdą. Žinoma, kai kuriems pavyksta visai neblogai.
Jeigu kapų tvarkymas Jums nėra malonus darbas, norite tiesiog aplankyti artimojo kapą, pasimelsti ir nevargti jo tvarkydami, kreipkitės į šiuos darbus atliekančius žmones. Už tam tikrą sutartą mokestį jie prižiūrės kapavietę: palaistys gėles bei kitus augalus, išraus piktžoles ir pan. Atėję rasite švarią bei tvarkingą kapavietę.
Tiesą sakant, kapų tvarkymas  bei priežiūra – paslauga, kurią dažniausiai užsisako žmonės, kurie negali dažnai aplankyti artimųjų kapų, nes gyvena kitame mieste ar užsienyje. Tad ši paslauga jiems yra tikras išsigelbėjimas.
Kapų tvarkymas – tai ne tik nuolatinė jų priežiūra, bet ir pirminis sutvarkymas, t.y. paminklo, tvorelės parinkimas, kapavietės dekoravimas. Kapavietę galima dekoruoti įvairiai: skirtingų spalvų skaldele, uždengti granito plokštėmis.
Kapavietės dekoravimas skaldele
Skaldele galima uždengti norimo dydžio kapavietės plotą. Jeigu norite, kad reikėtų kuo mažiau priežiūros, skaldele uždenkite didžiąją kapo dalį. Palikite tik šiek tiek vietos juodžemiui, į kurį bus sodinamos gėlės, krūmai. Galite rinktis vienos spalvos skaldelę arba derinti kelių spalvų. Naudojant skirtingas spalvas, išgausite norimus raštus, ornamentus.
Uždengimas granito plokštėmis
Tai yra pati naujausia kapaviečių dekoravimo tendencija. Uždengus granito plokštėmis, kapavietė reikalauja minimalios priežiūros ir atrodo išskirtinai, solidžiai bei patraukliai. Galima išsirinkti norimą 3D piešinį arba sukurti individualizuotus vaizdus, atspindinčius veliono gyvenimą, pomėgius ir pan.
 

Mano Krastas