NAUJIENOS

Skatins kurti naujas dalijimosi tradicijas

Kategorija:

Miestas:
Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerės Violetos Riaukienės iniciatyva dar pavasarį surengta paramos akcija „Padovanok dovaną, kuri užauga“ iki šiol dar duoda vaisių: dėkingumo, noro daugiau ir dažniau dalintis, naujų sumanymų.
Praėjusią savaitę apie savanorystės, dalijimosi tradicijas  ir socialiai pažeidžiamų žmonių lūkesčius vicemerė V.Riaukienė diskutavo su Priekulės seniūnijos socialinėmis darbuotojomis, Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonu Viktoru Aču.Rugsėjo pabaigoje nuoširdžias dalijimosi akcijos pabaigtuves surengė ir Endriejavo seniūnijos moterys.
Ragavo ir dalijosi receptais
Kaip pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Endriejavo seniūnijos socialinė darbuotoja Danutė Lukauskienė,  į seniūnijos salę akcijos „Padovanok dovaną, kuri užauga“ dalyvės atsinešė parodyti pilnas pintines užaugintų daržovių, papuoštų stiklainiukų su išvirtomis mišrainėmis, padažais, konservuotais agurkais. Kiekviena pasakojo, kad šie metai užaugintu derliumi buvo dosnūs. Endriejavo seniūnijoje suaukotos daržovių sėklosbuvo išdalintos aštuonioms šeimoms. Tai leido joms sutaupyti ir paskatino savo rankomis užsiauginti sveikų maisto produktų.
„Moterys prisiaugino burokėlių, agurkų, kopūstų, morkų ir kitų daržovių, daug atsargų prisiruošė žiemai. Jos džiaugėsi savo vaikučių pagalba auginant, ravint daržoves ir nuimant derlių. Kiekviena į pabaigtuves atsinešė savo paruoštų mišrainių, kitos −dar ir savo iškeptų pyragų. Kartu ragavome patiekalų, dalijomės receptais ir gėrėjomės moterų išmone, ruošiant gėrybes žiemai.  Džiaugiamės, kad šių didelių šeimų nariams badas ateinančią žiemą negresia, − įspūdžiais dalijosisocialinė darbuotoja.– Manome, kad ši akcija pavyko. Moterys dėkojo už galimybę kartu pabūti prie arbatos puodelio, pabendrauti ir sutarė laukti kito pavasario ir kitos akcijos. Juk ir nedidelės dovanos kartais pamalonina, jei jos dovanojamos iš širdies.“
Pavasarį Klaipėdos rajono savivaldybė kvietė visus dalyvauti pavasario paramos akcijoje „Padovanok dovaną, kuri užauga“. Šios akcijos tikslas buvo paremti daugiavaikes šeimas, kitus stokojančius bendruomenės narius. Suaukotos sėklos pavasarį buvo išdalintos 77 Klaipėdos rajone gyvenančioms daugiavaikėms šeimoms, kitiems gyventojams, kuriems tokia parama reikalinga.Buvo paaukota apie 2000 pakuočių įvairiausių sėklų. Daugiausiai sėklų surinkta Kretingalės, Priekulės, Veiviržėnų seniūnijose. Seniūnijos neskaičiavo ir dovanotų bulvių sėklų, pomidorų daigų, akcijai buvo atnešta ir pupelių stiklainiuose, pupų, žirnių maišeliuose, agurkų sėklų degtukų dėžutėje.
Šią akciją kitą pavasarį ketinama tęsti ir plėtoti.
Idėjos suvienijo bendruomenę
Priekulės seniūnija buvo viena iš aktyviausių akcijos dalyvių. Prie sėklų rinkimo akcijos prisijungė ir Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapija. Klebonas Viktoras Ačas tikinčiuosius per šv. Mišias ragino aukoti vargstantiems. Daugelis atsiliepė į šį prašymą ir sėklas nešė į akcijos dėžę, kuri buvo pastatyta bažnyčioje.
Vicemerės V.Riaukienės diskusijoje su Priekulės seniūnijos socialinėmis darbuotojomis buvo padaryta išvada, kad nepaisant ne visada dėkingų ar vis dažniau gauti, o ne užsidirbti siekiančių socialiai remtinų žmonių įpročių, bendruomenei svarbu kurti aukojimo ir dalijimosi tradicijas.
Priekulės seniūnijos socialinė darbuotoja Rasa Kovšova pasakojo, jog nudžiugino ne tik piliečių, parapijos prisijungimas prie sėklų dovanojimo akcijos, bet ir verslininkų palaikymas.  Priekulėje dvi veikiančios gėlių parduotuvės, kuriose prekiaujama sėklomis, perkantiems sėklas akcijai, taikė ženklią nuolaidą.

Socialinė darbuotoja Virginija Šiaulytienė teigė, kad kiekviena šeima, kuriai buvo padovanotossėklos, su dėkingumu priėmė paramą ir augino daržoves.
Pasak socialinės darbuotojos Ilonos Žilienės, neseniai Priekulėje pradėta plėtoti „Caritas“ veikla. Kartu su Šv. Antano Paduviečio parapija, jos klebonu V.Aču, bendruomenės prisidėjimu, bendradarbiaudami su seniūnija, per pastaruosius kelis mėnesius priekuliškiai padovanojo stokojančioms šeimoms įvarių baldų, buitinės technikos, kitų buityje reikalingų daiktų.
Klebono V.Ačo pasakojimu, žmonės yra sklidini gerumo, noro padėti, tereikia rasti būdą, kaip juos paskatinti tai padaryti ir dalijimasis įsibėgėja. Jis pasidžiaugė, kad priekuliškiai aktyviai prisijungia prie visų savanorystės ir labdaros idėjų.
Kaip teigė vicemerė V.Riaukienė, savivalda ir ateityje ketina inicijuoti ir palaikyti bendruomenei reikšmingas savanorystės, dalijimosi ir aukojimo artimui sumanymus.
„Patys turime sukurti dalijimosi su silpnesniai ar stokojančiais tradicijas, atrasti priimtinas formas, būdus, kaip padaryti, kad duoti ir dalintis būtų paprasta ir įprasta. Labai vertinu ir visuomet skatinsiu savanorystės, dalijimosi iniciatyvas. Esu įsitikinusi, kad ir skirdama lėšas įvairiems projektams, savivalda prioritetą galėtų teikti toms iniciatyvoms, kurios skatina paramą visuomenės silpnesniesiems, − sakė ji. – Būtų puiku, kad ir artėjančios didžiosios žiemos šventės bendruomenes sutelktų ne tik puoštis ir švęsti, bet ir kurtų tradicijas aukoti laiko, dėmesio, žinių ar materialių dalykų tiems, kuriems to reikia“, − tęsti ir kurti naujas savanorystės idėjas kvietė V.Riaukienė.
 
Nuotraukoje
Endriejave akcijos „Padovanok dovaną, kuri užauga“ pabaigtuvėse dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, seniūnė Laimutė Šunokienė, seniūnijos socialinė darbuotoja Danutė Lukauskienė ir gausus būrys mamų, kurioms šios sėklos ir buvo išdalintos. Tai Marija Genčiuvienė, Lina Šaltupienė, Janina Andrijauskienė, Vilma Šaltupytė, Renata Bakutienė ir Vilma Jonušaitė.
Klaipėdos rajono savivaldybės inf.
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama