NAUJIENOS

Skanios mitybos mokymai pedagogams – raktas į sveiką visuomenės mitybą

Kategorija:

Miestas:
Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras suorganizavo „Skanios mitybos mokymus“ V. Kudirkos progimnazijos pedagogams, kuriuos vedė subalansuoto maisto akademijos „Pirmas šaukštas įkūrėja“ Rita Šilenskienė.
Mokymuose susirinkusieji ne tik galėjo lektorei užduoti jiems rūpimus klausimus, bet ir praktiškai išbandyti, kaip galima greitai, skaniai ir, svarbiausia, sveikai pasigaminti pusryčius, pietus ar vakarienę. Gaminti naminiai varškės sūreliai, pusryčių košė, sveikuoliški sumuštinukai, daiginti avinžirniai, kotletukai su daržovėmis ir kt.
„Maistas – tai malonumas, tema bendravimui, reikalų sprendimo atributas, emocijų išraiška... Deja, bet nedaugelis mūsų supranta, kad maistas – tai vaistas arba nuodas mažomis dozėmis. Valgyti sveikai – nereiškia neskaniai. Išmokime džiaugtis su visa šeima geru, subalansuotu maistu ir pamirškime dietas, kalorijų skaičiavimus. Juk laimė būti sveikam suprantama tik tada, kai ji prarandama. Medicinos ir farmacijos mokslininkai ieško stebuklingos piliulės nuo šio amžiaus ligų, o iš tikrųjų raktas nuo sveikatos skrynelės atsiduria kasdien jūsų rankoje. Išmokite juo naudotis ir atrakinkite ją. Mėgaukimės maisto teikiama nauda, skoniais ir būkime sveiki“, – sako subalansuotos mitybos akademijos „Pirmas šaukštas“ įkūrėja Rita Šilenskienė.

Lektorė priminė pedagogams, kad būdami tėvais ar bendruomenės nariais esame pavyzdys savo šeimose, bendruomenėje, ypač jaunajai kartai, tad būtina parodyti jiems, kaip galima sveikai ir skaniai valgyti. Tam nereikia didelių pastangų, svarbiausia virtuvėje apgalvoti žingsnį į priekį ir į viską žvelgti kūrybiškai.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama