NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Sigitas Karbauskas: daugiafunkcio sporto statyboms Vyriausybė žada paramą

Kategorija:

Miestas:
Klaipėdos rajono savivaldybės direktorius Sigitas Karbauskas su savivaldos specialistais šią savaitę lankėsi Vyriausybėje. Tęsiamos derybos dėl daugiafunkcio sporto centro Gargžduose statybų finansavimo. Preliminarios prognozės − optimistinės. Tikėtina, kad kitąmet Vyriausybė baseino statyboms skirs iki 2 milijonų eurų. Antra tiek savivaldybė pridės iš biudžeto. Gargždiškių svajonė laisvalaikiu sportuoti moderniame sporto centre, mokyti plaukti vaikus artėja prie išsipildymo. Direktorius mano, kad statybos prasidės 2019-ųjų pavasarį. Apie šias ir kitas savivaldos aktualijas kalbamės su Administracijos direktoriumi Sigitu Karbausku.
Po Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio vizito Gargžduose žiniasklaidoje publikuoti prieštaringi pranešimai. Vienose antraštėse buvo teigiama, kad Vyriausybės atstovai savivaldos užmojams pasakė ne, kitur buvo pranešama, kad derybos tęsiamos. Kokia yra tiesa?
Trečiadienį buvome susitikime Vyriausybėje, Ministro Pirmininko patarėjai išdėstė Vyriausybės poziciją. Kitąmet daug lėšų iš Vyriausybės investicijų programos reikalinga šiemet pradėtiems projektams užbaigti, todėl beveik visos lėšos jau suplanuotos. Tačiau Klaipėdos rajonui preliminariai žadamos iki 2 milijonų eurų investicijos baseinui pastatyti. Vyriausybė nieko nenori girdėti apie didelį, trijų pastatų daugiafunkcį sporto centrą, tačiau baseiną finansuoti yra pasirengusi. Per dvi artimiausias savaites savivaldos specialistai turi paruošti investicinį projektą ir teikti jį Vyriausybei. Vyriausybė svarstys ir spręs, ar suplanuoti lėšas šiam projektui finansuoti. Prognozės optimistiškos. Projektui pradėti gavę apie 2 milijonus eurų iš Vyriausybės investicijų programos, antra tiek skirtume iš biudžeto ir statybos bendromis savivaldos ir Vyriausybės lėšomis galėtų prasidėti. Be to, lygiagrečiai tęsime ir derybas su privačiais investuotojais. Vyriausybėje taip pat susitikome ir su konsultantais, kurie padeda savivaldybei pasirengti bendriems susitarimams su privačiais investuotojais. Tikimės, kad kitus du pastatus − daugiafunkcės sporto salės ir ledo arenos, galėsime pastatyti bendradarbiaudami su privačiais investuotojais. Trumpai tariant, intensyviai dirbame keliomis kryptimis ir viliamės, kad šie darbai atneš vaisų visiems Klaipėdos rajono gyventojams. Galėsime jiems pasiūlyti kokybiškas sveikatinimo, sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas.
Ketvirtadienį vyko Tarybos posėdis, jame apsispręsta rengti gyventojų apklausą dėl Klaipėdos rajono pavadinimo keitimo. Ar Jūs pats pritariate, kad vadintumėmės Gargždų savivaldybe?
Man asmeniškai provincialu atrodo bijoti prisipažinti, iš kur esi. Kitą kartą jauni žmonės, gyvenę Klaipėdos rajone, prisistato, kad yra kilę iš Klaipėdos. Faktiškai ir esame Gargždų savivaldybė. Dešimtmečius Gargžduose dirba savivaldybės administracija, visi reikalai čia sprendžiami, o vadinamės Klaipėdos rajono savivaldybe. Ne vienas ilgiau mūsų savivaldoje dirbantis tarnautojas gali paliudyti dešimtis situacijų, kai nesusipratimai kyla, nes mūsų specialistų ieškoma Klaipėdoje. Šalies žiniasklaida taip pat neretai painioja Klaipėdos ir Klaipėdos rajono savivaldybes, net ministerijose ne visi specialistai žino, kad esame visiškai atskiros savivaldybės. Paprastas pavyzdys, kai su kitų savivaldybių atstovais prieš porą metų vykau į komandiruotę į Jungtinę Karalystę, kur domėjomės savivaldos klausimais, diskusijose prie bendro stalo manęs klausė, kam reikia dar vieno baseino Gargžduose, jei Klaipėdoje statomas baseinas. Panašių situacijų − daugybė. Vis dėlto savivalda, jos administracija yra Gargžduose, turėtume vadintis Gargždų savivaldybe, kaip faktiškai ir yra. Gyventojai abejoja, ar šis pokytis nepareikalaus papildomų išlaidų. Faktas, kad jokių papildomų išlaidų jie nepatirs. Juk kokia nors pažyma bus užsakoma ne tada, kai keisis savivaldybės pavadinimas, o tuomet, kai pažymos prireiks. Ji ir kainuos tiek, kiek įprastai kainuotų. Verslo įmonės jau daug metų gali nenaudoti antspaudo, dažniausiai pasirašoma elektroniniu būdu. Antspaudus įmonės gali, bet neprivalo turėti. Savivaldybės įstaigos privalo naudoti antspaudus, bet juos pakeisti ne tiek jau ir daug kainuotų. Taigi, nebus nei didelių sąnaudų savivaldai, nei papildomų išlaidų gyventojams, todėl apsispręsdami dėl pavadinimo keitimo, turėtume svarstyti ne finansinius, o kitus motyvus. Neretai išgirstu, kad net klaipėdiečiai nežino, kas tie Gargždai, kur tie Gargždai. Ką jau kalbėti apie Lietuvą. Galbūt būtent savivaldybės pavadinimo keitimas mums padėtų padidinti savo krašto žinomumą, dar kartą patiems pagalvoti, kaip geriau pristatyti savo namus kitiems. Sakoma, jei nori pamilti, turi pažinti. Tai gera proga ir mums visiems pagalvoti, kas labiausiai garsina mūsų kraštą, kuo galime didžiuotis, apie ką galime kalbėti Lietuvai ir pasauliui.
Prieš porą savaičių kalbėjausi su klaipėdiete, kuri visą gyvenimą gyvena Klaipėdoje, ji lankėsi savivaldybėje ir prisipažino, kad Gargžduose žinojo tik Gamyklos gatvę, todėl labai nustebo, kad Gargžduose yra atskira savivalda, tiek daug gražių dalykų kuriama, tiek visko vyksta. Galbūt tai yra ir mūsų savivaldybės viešųjų ryšių darbo spragos, galbūt per daug esame tapatinami su Klaipėda. Visi turime ir galime stengtis, kad apie mus, mūsų kraštą ir darbus sužinotų kuo daugiau žmonių. Galbūt pavadinimo keitimas taip pat tam pasitarnautų.
Kalbant apie savivaldos Viešuosius ryšius, neseniai žiniasklaidoje kilo diskusijos dėl Jūsų visuomeninės patarėjos tiesioginės transliacijos iš susitikimo su Ministru Pirmininku oficialioje savivaldybės „Facebook“ paskyroje. Šią temą opozicijos atstovai tęsė ir ketvirtadienio Tarybos posėdyje. Pakomentuosite?
Pirmiausia, reikėtų atskirti žurnalistiką ir savivaldybės viešuosius ryšius. Taip, Ministro Pirmininko komandos prašymu, žurnalistai buvo pakviesti Sauliui Skverneliui klausimus užduoti po oficialaus susitikimo. O tiesioginė transliacija iš susitikimo nebuvo žurnalistika, tai − savivaldybės viešieji ryšiai ir siekis parodyti gyventojams, kaip tokie susitikimai vyksta, kas kalbama, neturime ko slėpti. Ministro Pirmininko komandos prašymą suprantu, juk ir po šio susitikimo žiniasklaidoje pasirodė skirtingos susitikimo rezultatų interpretacijos. Visi pastarąsias savaites stebėjome, kaip smarkiai žiniasklaida darė įtaką tam, kad iš Žemės ūkio ministrų atsistatydintų Klaipėdos rajone į Seimą išrinktas žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.
Nesuprantu, kodėl opozicijai nepatinka ir tai, kad mano komandoje dirba visuomeniniai patarėjai. Noriu priminti, kad mano pareigos − politinio pasitikėjimo, esu politikas. Savivaldybės administracijos resursų darbui su visuomeniniais patarėjais nenaudoju. Komandoje juokaujame, kad visi 5000 mano feisbuko draugų yra mano visuomeniniai patarėjai, nes kiekvienas laisvai gali komentuoti naujienas, kuriomis dalijuosi ar parašyti privačią žinutę, kai kyla kokia problema. Ne vienas pilietis jau patyrė, kad jų žinutės lemia ir Savivaldybės administracijos sprendimus. Juk tarnaujame piliečiams, turime atsižvelgti į jų norus, poreikius ir lūkesčius, jei jie pagrįsti.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija
 

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai