Sergejus Dmitrijevas: Lietuvoje žuvusių rusų karių palaikai tapo politinių manipuliacijų objektu

Kategorija:

Miestas:
Sergejus Dmitrijevas: Lietuvoje žuvusių rusų karių palaikai tapo politinių manipuliacijų objektu
Politinė partija „Lietuvos rusų sąjunga“ labai negatyviai vertina Kultūros paveldo departamento ir Vilniaus miesto savivaldybės pradėtą nesąžiningą ir nešvarią kovą su Antakalnio kapinėse rusų karių atminimui pastatytais paminkliniais akmenimis ir juos pastačiusia organizacija karinės istorijos asociacija Lietuvoje „Užmiršti kareiviai“.
 
Manome, kad agresyvi ir bekompromisė Kultūros paveldo departamento vadovės pozicija dėl karių antkapių teisėtumo bei desperatiškas Vilniaus miesto savivaldybės siekis nugriauti antkapius nesulaukus teismo sprendimo byloja apie įsivyravusias rusofobiškas nuotaikas šiose institucijose bei nenorą atsižvelgti į dalies Lietuvos piliečių interesus ir jausmus. Toks valstybinių institucijų nejautrumas užgožia ne tik bendražmogiškas vertybes, bet ir sveiką protą bei tikslą pasiekti teisingumą.
 
Su dideliu nerimu stebime ne vienerius metus besitęsiančią situaciją, kai Lietuvos rusai tampa tarptautinėje politikoje vyraujančių procesų bei dvišalių Lietuvos ir Rusijos santykių įkaitais. Esame pilnaverčiai Lietuvos piliečiai, lojalūs savo valstybei, todėl labai skaudžiai reaguojame į įvairius bandymus savaip interpretuoti istorinius įvykius, kurių liudininkais buvome patys arba mūsų protėviai, taip pat siekius supriešinti Lietuvos rusus ir lietuvius bei tokiu būdu eskaluoti įtampą Lietuvos visuomenėje.
 
Prašome Kultūros paveldo departamento, Vilniaus miesto savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų, susijusių su rusų karių Antakalnio kapinėse antkapių pastatymo klausimu, atsižvelgiant į Pirmajame ir Antrajame pasauliniuose karuose žuvusiųjų karių giminaičių jausmus ir Lietuvos rusakalbių piliečių interesus bei lūkesčius, surasti abiem pusėms maksimaliai naudingą ir sąžiningą sprendimą, siekiant santarvės bei pakantumo Lietuvos visuomenėje.
 
Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas
Sergejus Dmitrijevas

Mano Krastas