NAUJIENOS

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui pradėti Šiaulių universiteto reorganizavimą prijungiant jį prie Vilniaus universiteto

Kategorija:

Miestas:

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo siūloma reorganizuoti Šiaulių universitetą prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu.

Svarstomu patobulintu projektu Vyriausybei siūloma pateikti su Vilniaus universiteto ir Šiaulių universiteto valdymo organais suderintus atnaujintus – Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu sąlygas ir Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu planą, – kuriuose numatyta reorganizavimo procedūrų pabaigos data – 2020 m. liepos 1 d.

Vyriausybei taip pat siūloma iki 2019 m. birželio 1 d. sudaryti sutartį su Vilniaus universitetu ir nustatyti Šiaulių akademijos vystymo studijų, mokslo ir meno srityse perspektyvą ir finansavimo galimybes, užtikrinant Šiaurės Lietuvos regiono poreikius, o rengiant Valstybės ir savivaldybių biudžetų 2020–2025 metų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą ir skirstant Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšas atsižvelgti į Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu plane numatytą finansavimo poreikį ir valstybės finansines galimybes.

Svarstomu projektu Vilniaus ir Šiaulių universitetams siūloma iki 2019 m. birželio 15 d. atnaujinti sutartinius santykius nustatant įsipareigojimus, kurie leistų užtikrinti tvarius Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos mokslo, studijų ir finansinės veiklos rezultatus.

Nutarimo projektui po svarstymo pritarė 49, prieš balsavo vienas, susilaikė 6 Seimo nariai.

 

Saulė Eglė Trembo


  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai

Šilutės krašto muziejai

Juknaičių parkasPolitikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai