NAUJIENOS

Saulės laikrodį V. Burbos skvere apjuosė Advento vainikas

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio 26 d. V. Burbos g. skvere vyko akcijos „Sušildykim sielas“ savanorių organizuota bendruomenės šventė, kurios metu aplink saulės laikrodį buvo pinamas Advento vainikas.
Apskrita vainiko forma simbolizuoja saulę, gamtos pilnatvę. Į Advento vainiką supintos mažeikiškių viltys, svajonės, linkėjimai – dovana visiems mūsų krašto gyventojams, raginimas visus atsisukti į šviesą, viltį, meilę.
Mažeikių rajono savivaldybės meras bei akcijos „Sušildykim sielas“ vadovas Antanas Tenys džiaugėsi, kad, nepaisant darganoto oro, susirinko gana daug žmonių puošti Advento vainiko, dėkojo visiems geros širdies žmonėms už siekį gražinti miestą.
„Iki Trijų Karalių vainikas puoš mūsų miesto kuklią aikštę, kvies susimąstyti praeivius. Dėkoju „Sušildykim sielas“ savanoriams. Daug gerų darbų numatyta, tikiuosi, kad tuo mūsų širdyse sukauptu gėriu visi galėsime pasidalinti. Svarbiausias mūsų tikslas buvo savanorystė ir noras sužinoti, ar iš tikrųjų dar yra žmonių, kurie nori dalintis gėriu. Savivaldybė visada rūpinasi gyventojais, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali dirbti, turi negalią. Daug yra visuomeninių organizacijų, viešųjų įstaigų, kurios ištisus metus, o kai kada ir visą parą rūpinasi, stengiasi padėti tiems žmonėms. Tačiau yra tokių žmonių, kurie galbūt nepatenka į šitą būrį. „Sušildykim sielas“ tikslas ir yra surasti tuos, kuriems trūksta bendravimo, pagalbos. Kai kuriems iš jų užtenka tik pasikalbėti, kad pasijaustų kur kas geriau. O jeigu dar sušildomos jų sielos ir kitokiais būdais, padedama jiems prieš šv. Kalėdų šventę, tai yra puiku. Šiandien aš galiu tvirtai pasakyti, kad Mažeikiuose yra daug neabejingų žmonių, kurie nori, gali ir padeda. Tariu visiems nuoširdų didelį ačiū“, – sakė Savivaldybės meras, pirmasis prisegęs puošmeną prie vainiko.
Į šventę susirinkusius mažeikiškius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, Mažeikių verslininkų asociacijos prezidentė Gražina Bartkevičienė.
Šįkart pinant Advento vainiką atsisakyta ankstesnės tradicijos – įstaigoms, organizacijoms iš anksto nupinti po metrą vainiko paskui sujungiant į vieną bendrą darinį. Nuspręsta 11 m. metalinį karkasą, kurį prieš trejus metus miestui padovanojo UAB „Elmaga“, apipinti visiems drauge. Šiųmečio vainiko idėją pateikė floristė Rasa Lekstutienė, daug dirbusi bei labai nuoširdžiai vadovavusi vainiko pynėjams ir papuošimų kūrėjams.
Eglių šakas dovanojo VĮ Mažeikių miškų urėdija. Daug rūpesčio, širdies dėl jų parinkimo, atvežimo įdėjo Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyr. specialistė Kristina Raudonienė. Vainiko karkasą sumontavo Mažeikių seniūnija.
Švč. Jėzaus Širdies parapijos namuose buvo organizuotos Adventinių papuošimų gamybos dirbtuvėlės. Kūrybos procesui vadovavo floristė R. Lekstutienė bei VšĮ „Via Alba“ savanorė, „Jievaro“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danutė Komovienė. Būtent šios geraširdės moters idėja buvo papuošti Advento vainiku Mažeikių senamiestį.
Su begaliniu džiaugsmu ir meile vakarais papuošimus vainikui gamino Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos, klubų „Liberta“, „Mano namai“, VšĮ Veiklių mamų klubas Mažeikiuose atstovai, Švč. Jėzaus Širdies Caritas globotinės, VšĮ „Via Alba“ vadovė Daiva Meškienė bei savanoriai, Savivaldybės  mero pavaduotoja I. Macijauskienė bei daug pavienių mažeikiškių.
Nuoširdžiausius linkėjimus mažeikiškiams į floristines kompozicijas sudėję į šventę atsinešė ir prie vainiko pritvirtino: LR Seimo narys K. Bartkevičius, Mažeikių verslininkų asociacija, Trečiojo amžiaus universiteto atstovai, Savivaldybės tarybos narė L. Kačerauskienė, Užlieknės pagrindinės mokyklos bendruomenė, daug kitų mažeikiškių.
Šventines girliandas vainikui apšviesti dovanojo Mažeikių savivaldybė, jas pajungė UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“.

Šventės įgarsinimu rūpinosi Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras. Elektros energiją įgarsinimo aparatūrai pajungti dovanojo parduotuvė „Avitela“. Palapine ir šildytuvais pasirūpino UAB „Saurida“.
Jaukią muzikinę programą dovanojo: dainininkės Jolanta Kriaučiūnienė, Vita Grigė, Irena Gineitienė, Vytauto Klovos muzikos mokyklos pedagogės Eridana Tallat-Kelpšienė ir Jolanta Dobravolskienė, Merkelio Račkausko gimnazijos ansamblis.
Susirinkusiuosius karšta kava, arbata, pyragais, meduoliais, riestainiais vaišino Savivaldybės tarybos narė L. Kačerauskienė, Mažeikių verslininkų asociacija, draudimo bendrovė „Compensa“, klubo „Mano namai“, Trečiojo amžiaus universiteto atstovai. Gardžią kareivišką košę virė ir bendruomenę vaišino Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių šaulių kuopa.
Mažeikiškius sveikino ir vainiką pašventino Švč. Jėzaus Širdies parapijos vikarai Vytautas Dvaržeckis ir relig. m. mgr. Robert Romanovski.
Į šventę kvietė: laikraščiai „Santarvė“, „Būdas žemaičių“, „Didmiestis“, regioninė televizija „Roventa“, KLI.LT, radijo stotys „Mažeikiai.FM“, „Mažeikių aidas“.

Virginija Steponavičienė
Nuotraukų autoriai – Jonas Strazdauskas, Kristina Raudonienė
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama