NAUJIENOS

Rūdiškių bibliotekoje vyko pirmosios pagalbos mokymai

Kategorija:

Miestas:
Trakų miesto savivaldybė ir Trakų visuomenės sveikatos biuras įgyvendina iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Trakų rajono savivaldybėje“. Projekto tikslas – padidinti tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius Trakų rajone.
Trakų rajono savivaldybės gyventojų sveikatos būklės rodikliai yra žemesni nei kitų Respublikos rajonų. Todėl siekiant pakelti gyventojų sveikatos raštingumo lygį, jau yra organizuojami sveikatos raštingumą didinantieji šviečiamieji ir informaciniai renginiai saugios aplinkos vaikams kūrimo, savižudybių prevencijos, fizinio aktyvumo ir traumatizmo profilaktikos, pirmos pagalbos traumų ir sužeidimų atvejais temomis.
Balandžio 11 dieną Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo bibliotekoje vyko pirmosios pagalbos teikimo mokymai, kuriuos vedė Trakų visuomenės sveikatos biuro specialistės. Pirmosios pagalbos mokymai vyksta mažose grupėse. Trakų VSP specialistė Ugnė Banevičiūtė-Karpovičienė išsamiai ir nuodugniai perteikė mokymų medžiagą su praktiniais užsiėmimais Rūdiškių bendruomenės gyventojams.
Mokymų metu dalyviai įgijo žinių ir įgūdžių, kaip suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju: atpažinti nelaimingą atsitikimą, pasirūpinti savo saugumu, žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą, atlikti gaivinimą, padėti užspringus, ūminių susirgimų (insultas, apsinuodijimas, epilepsijos priepuolis) ir įvairių sužeidimų atvejais. Per mokymus taip pat sužinojome, kaip stabdyti kraujavimą, kokią pirmąją pagalbą suteikti žmogui, kuris nudegė, ar patyrė raumenų, kaulų ir sąnarių pažeidimus. Renginio metu lankytojai ne tik sužinojo, kaip suteikti pirmąją pagalbą, bet ir pasivaišino kava, skanėstais.
Dėkojame Trakų visuomenės sveikatos priežiūros specialistėms ir būkime pasirengę suteikti pirmąją pagalbą nelaimingo atsitikimo atveju sau, artimajam, draugui, bendradarbiui arba tiesiog nepažįstamajam.
 
Laima Franckevičienė,
Trakų viešosios bibliotekos
Rūdiškių filialo vedėja
 
 
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama