NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Rita Kaučikienė: kiek kainuoja malonumai postmodernioje visuomenėje?

Kategorija:

Miestas:
Kokį vaiką norime suformuoti, skatindami jį lankyti įvairius būrelius? Neteisingas požiūris yra tas, kad mokiniams neformalusis švietimas turi teikti malonumą, tenkinti jo poreikius. Ne. Tai absoliučiai klaidinga nuomonė. Papildoma veikla popamokų kiekvienam mokiniui turi duoti naudos. Tai investicija į vaiko ateitį.
Psichologas Tomas Lagūnavičius teigia, jog  neformalusis ugdymas visais būdais  turi lavinti vaiko meistriškumą, ruošti jį karjerai ir išmokyti konkuruoti globalioje rinkoje. Kodėl ir kaip reikia siekti meistriškumo? Kaip užauginti vaiką – lyderį? „Viskas labai paprasta“, - sako T. Lagūnavičius ir pateikia kelias sėkmingo kelio  gaires, kurios turi būti aiškios tėvams ir  kiekvienam vaikui jau ketvirtais penktais jo gyvenimo metais.
1.Būk pats geriausias – būk pirmas visame pasaulyje, bent jau Europoje ar Lietuvoje. Pasirinkus patinkančią sritį reikia nuolat siekti maksimalaus  rezultato. Šitaip treniruojamas „valios raumuo“, vaikas augaatsakingu ir disciplinuotu žmogumi, žinančiu savo kelią, turinčiu aiškų tikslą ir sėkmingai konkuruojančiu.
2.Sistemingai siekiant tikslo viskas yra įmanoma, pvz., 10 metų Jūsų vaikas gali tapti pasaulio šokių čempionu.Tik būtina įsisąmoninti, kad siekiant tapti lyderiu teks kažką paaukoti – tas „kažkas“ įvairūs malonumai, kurie taps atpildu – amortizatoriumi -  po to, kai bus pasiektas rezultatas.
3.Labai svarbu suvokti žodžio REIKIA esmę. Tai mokykla. Nebaigęs mokyklos meistriškumo neišmoksi, karjeros aukštumų nepasieksi, lyderiu netapsi. „Žinau, kad reikia, todėl darau tai, nors ir nesinori“,- tokį mąstymą Jūs turite skiepyti vaikams. Tačiau jiems reikia padėti, palengvinti darbą. Pvz., ne samdyti korepetitorių mokytis matematikos, bet išmokyti mokytis – parodyti geriausius  būdus, kaip su malonumu tą daryti.
4.Išugdę lyderius postmodernioje konkurencingoje visuomenėje Jūs, kaip tėvai, jausitės saugūs, nes toks vaikas bus savarankiškas ir anksti sugebės pats susikurti sau finansinį stabilumą. Be to, svarbus socialinis aspektas – sėkmingas  žmogus mokės mokesčius ir galės išlaikyti tuos socialinius sluoksnius, kuriems reikia realios pagalbos (neįgalūs vaikai, seni žmonės...).
Psichologas sako, jog toks požiūris gali sulaukti daug prieštaravimų, galime išgirsti kontraversiškų nuomonių: kad vaikai po pamokų lankydami užsiėmimus turi jausti malonumą, kad gyventi jie turėtų be rūpesčių, gyventi sau ir t.t. „O kas turės sumokėti už tuos malonumus ateityje?“- retoriškai klausia T. Lagūnavičius.

Rita Kaučikienė
Kauno jaunimo mokyklai ir suaugusiųjų mokymo centro IKT specialistė
 
Nuotrauka: Karolina Černevičienė
 
 
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai