NAUJIENOS

Rimašių akmenynas

Kategorija:

Miestas:
Į valstybės saugomų objektų sąrašą įtrauktas 2008 metais.
Dieveniškių istorinio regioninio parko viena iš vertybių grupių - akmenys, rieduliai. Mūsų krašto žmones nuo seno supo akmenys. Žmonės juos naudojo buityje, statybose, kultiniuose dalykuose. Parko teritorijoje yra 4 paveldo objektai – akmenys, apie kurias sukurta nemažai padavimų ir legendų.
Išlikusi aikštelė su iš melioruojamų laukų suvežtais akmenimis yra melioracijos vajaus liudininkas. Akmenys iš aplinkinių melioruojamų laukų buvo vežami į tam tikrą teritoriją, suguldomi eilėmis. Tikriausia ateityje buvo planuojama juos sprogdinti ir naudoti statybose.
Akmenys sukrauti keturkampėje aikštelėje, iš visų pusių apsuptos miško. Aikštelės matmenys: iš P į Š 80 m. ir iš V į R 75 m. Bendras objekto plotas 0,60 ha (6000 m²). Rieduliai sukrauti į 13 eilių, kurių ilgis 80 m. Iš viso čia sukaupta apie 4500 akmenų. Jų didis įvairuoja nuo 0,2 m³ mažiausi (0,3 m. x 0,3 m. x 0,3 m.) iki 4 m³ (2,4 m. x 1,5 x 1,1 m.). Akmenų petrografinė sudėtis labai įvairi. Yra labai dekoratyvių iš kelių skirtingų uolienų sudarytų riedulių.
Rieduliai, esantys objekto teritorijoje į Lietuvą pateko iš Skandinavijos per priešpaskutinį apledėjimą. Priešpaskutiniojo apledėjimo ledynas iš maksimalaus paplitimo ribos pradėjo trauktis prieš 190-200 tūkst. metų. Į dabartinę aikštelę akmenys suvežti iš melioruojamų laukų maždaug 1970 -1977 m. laikotarpiu. 
 
Dieveniškių istorinio regioninio parko
Tel.\faksas (8 380) 46624
http://dirpd.am.lt
 
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama